Сьогодні – Чистий або Страсний четвер: народні традиції та прикмети

Великий четвер — це останній четвер перед Великоднем, який також називають Чистим. Народна назва виникла через головну традицію: всі члени родини мають добряче викупатися до світанку. За християнськими віруваннями, саме в цей день Іуда зрадив Ісуса Христа, тож купатися треба, щоби змити з себе гріхи. Мовляв, у Чистий четвер вода має цілющу силу, і змиває не тільки фізичні недуги, а й душевні переживання чи тягарі. Які ще існують прикмети та правила цього дня — читайте далі.

Як провести Чистий четвер з користю?

Головні традиції та застереження свята

Крім купання, у господинь дому була ще одна важлива традиція — підготувати сіль до Великодня. Її треба було завернути в тканину чи мішечок, покласти в вогонь і зачекати поки тканина обгорить. Сіль зібрати і подавати на святковий стіл. Також, цю сіль зберігали біля ікон та на вікнах осель. Мовляв, вона працює як оберіг для дому.

Неодружені дівчата, які скоріше хотіли зустріти своє кохання, мали в цей день свій ритуал. Взяти новий рушник, вмитися та витертися ним. Загорнути в цей рушник потім пасочки та крашанки і віддати такий гостинець на милостиню. Це має привернути до дівчини гарну вдачу.

Популярна традиція — постригтися на Чистий четвер. Мовляв, волосся тоді буде швидко рости, стане густим та здоровим.

На Чистий четвер все в домі мало бути чистим, тож не залишали після себе немитого посуду, неприбраних речей, сміття тощо. Бо в наступні дні мити та прибирати вже не можна, а залишати бруд на таке велике свято — погана прикмета.

Щоби зберегти молодість та красу — перед тим як вмиватися чи купатися, треба занурити у воду якийсь срібний предмет.

Щоб не віддати свою долю чи не забрати собі чужу, не можна в цей день нічого віддавати чи позичати, брати в борг. Тривають всі заборони посту стосовно їжі, а порушувати їх не можна навіть під час приготування страв до свята. Тож, особливо набожні господині, у підготовці Великодніх страв, користувалися лише інтуїцією та правильними пропорціями.

Ще, подейкують, що в четвер заведено ворожити, але церква такі ритуали засуджує і вважає гріхом. Особливо, у такий період перед Великоднем. Тож, якщо ви дотримуєтеся всіх християнських традицій та вірувань, краще уникати ворожіння й подібних ритуалів.

Джерело: Всвіті

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!