Більшість конфесій закликали своїх прихильників залишатися вдома.
Напередодні католики відзначили Великдень. А православні – Вербну неділю. За традицією, у цей день люди відвідують храми. Утім, через коронавірус вірян наполегливо просили лишитись удома. Та споглядати за урочистими богослужіннями дистанційно.
Але деякі українці перед телевізорами все ж не всиділи. І таки пішли до соборів. Про це йдеться у сюжеті ТСН.Ранок.
Представники Православної церкви України ще перед святами закликали вірян залишатися вдома і слідкувати за богослужіннями онлайн або по телевізору. Утім, посвятити вербові гілочки все ж дозволили. Зокрема, під стінами Михайлівського золотоверхого монастиря. На свіжому повітрі і у масках.
Водночас Києво-Печерська Лавра і досі зачинена на карантин. Про це навіть є спеціальні оголошення. Жодних служб у неділю тут не проводили.
У Львові великодні кошики не освячують. Усі римо-католицькі храми на Великдень закриті для вірян, у церквах є тільки священники. Віряни до храму підходять, але на дверях бачать вивіску і йдуть геть. А от греко-католицькі храми відчинені. Це один з найбільших у Львові. Люди ідуть і ідуть з вербою. Стоять тільки на подвір’ї та у масках, дехто службу слухає з машини.
На Волині, де у вихідні ввели режим особливого пересування, у неділю місцеві попри рекомендації не виходити з дому -таки пішли на богослужіння. Щоправда, у церквах їх значно менше, ніж зазвичай. Більшість вірян службу слухають на вулиці. Біля церков майже всі стоять у масках і дотримуються дистанції. Кажуть, не прийти у вербну неділю до церкви просто не могли.
“Хотілося і б свіжу вербичку, та й надумали прийти”, – розповідають місцеві.
У Свято-Троїцькому соборі, де зазвичай на богослужіннях кілька сотень вірян, було не людно. Аби уникнути скупчення людей, освячувати вербу тут вирішили три дні, а на бруківці намалювали схему руху.
Карантин – не привід не святкувати Вербну неділю чи Великдень. Так вирішили житомирські прихожани і масово подалися до церков. Найбільше вірян зібралося у центрі міста біля собору Московського патріархату. І хоч богослужіння транслювали онлайн, люди, подекуди без масок, обрали юрмитися біля церков. Довкола храмів чергували поліцейські, але нікого з порушників карантинних обмежень не чіпали.
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!