Жінка написала відмову від госпіталізації і консультувалася з сімейним лікарем.
ФОТО: ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА
50-річна львів’янка (яка з етичних міркувань не хоче вказувати свого імені) розповіла Tvoemisto.tv, як перемогла хворобу.
Жінка повернулася з сім’єю із Австрії 8 березня. 9 березня вона відчула, що занедужала. «Симптоми були такими, як при грипі: кашель, нежить, слабість. Температура – невисока, до 38 градусів. Задухи не було. Але дуже переживалося, бо вдома чоловік, двоє дітей. У мене, здається, найслабший імунітет, тому, мабуть, і підхопила», – розповіла львів’янка.
Жінка не знає, за яких умов могла інфікуватися коронавірусом, в Австрії вони ні з ким особливо не контактували. Та й це був лише початок епідемії.
Вона одразу звернулася до сімейного лікаря, яка їй надалі радила, що і як лікувати. «Я приймала парацетамол, температура трималася три дні, і три дні пила антибіотики. Перші дні ніхто не знав, як лікувати. Ми боялися, переживали. Я одразу самоізолювалася. Написала відмову від госпіталізації. І чекала десь 5 днів, коли прийде результат із Києва», – розповіла львів’янка.
ПЛР-тест таки підтвердив у жінки коронавірус. Тоді перевірили її сім’ю. На щастя, за словами видужалої, вірус їм не передався. І вже при повторному дослідженні матеріалу від хворої 26 і 30 березня медики отримали негативні результати на COVID-19.
Жінка каже, що якби брали аналізи у більше людей, то картина була б імовірно інакшою. «Якби я сама не звернулася, то навіть би не знала…». Особливих інструкцій ніхто не давав, протоколів на початку березня теж не було.
«Мною опікувалася сім’я, підтримувала: вітаміни, харчування, мовляв, «мамі треба їсти» (усміхається жінка – ред.) Були налаштовані на позитив. Ми були на відстані, ходили у масках, посуд, рушники – все окремо, часто провітрювали приміщення. Я що дві години міряла температуру. Щоб не жартувати з тим. Ми молилися і, з Божою допомогою, я одужала», – розповіла вона.
Водночас заступник директора Львівської обласної інфекційної лікарні Ігор Берник у коментарі розповів, що пацієнтам із легкою формою захворювання, які відмовляються від госпіталізації, радять самоізолюватися і підтримувати зв’язок із сімейним лікарем, який має контролювати їхній стан і за потреби рекомендувати, що робити.
«Якщо стан легкий, то й необхідності немає в антибіотиках. Має бути симптоматична терапія. Загалом вдома температура має бути не більше 20 градусів, вологість повітря 60-80%, провітрювання, застосування деззасобів для протирання приміщення, меблів, підлоги та санітарних зон. Також має бути пиття до 2-2,5 літрів теплих чаїв за добу і при необхідності, коли температура більше 38 – парацетамол тощо. Якщо з’являються скарги на утруднене дихання чи важкість вдиху, збільшується частота дихальних рухів, то тоді рекомендовано звернутися у стаціонар», – прокоментував Ігор Берник.
Якщо є можливість, то лікарі рекомендують абсолютну ізоляцію, або максимально ізолюватися від інших членів сім’ї чи родини, з окремими посудом, засобами особистої гігієни і догляду. Близько не контактувати, максимально обмежити контакт.
Загалом, за словами лікаря, ситуація погіршується – кількість хворих зростає. «Поступають більше важких і дуже важких. Дехто має старший вік, дехто пневмонію. У реанімації сьогодні 10 хворих. Двоє вчора померли. Розслаблятися не можна, тому що все попереду», – підсумував Ігор Берник.
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!