У ці дні вся Україна з журбою вшановує подвиг Героїв Небесної Сотні – людей, які віддали своє життя під час Революції Гідності.
Користувачка соцмережі Facebook Лора Стоцька на своїй сторінці описала історію жителя Львівщини Володимира Топія, який самовіддано допомагав виносити поранених під час пожежі у Будинку профспілок і поліг у ніч на 19 лютого 2014 року.
“Володимир Топій, 58 років, водій, с. Вишня Городоцького району Львівської області. Поліг у ніч на 19 лютого 2014 року в Будинку профспілок, де допомагав виносити поранених і гасити пожежу.
«Останній раз мама розмовляла з ним 19 лютого о п’ятій ранку. Вже була інформація, що Будинок профспілок горить. Батько розповів, що вони віднесли поранених в безпечне місце, а самі обливають двері і паркет водою. Що все під контролем. Вогонь до них не добереться. Потім він сказав, що прийшли незнайомці і намагаються відкрити якісь двері, і він з другом піде розбиратися.
Останнє, що мати почула по телефону, – чоловічий голос, який сказав батькові: «Батя, пішли!» – згадує донька Героя Небесної Сотні Володимира Топія Оксана. Після цього зв’язок обірвався, і додзвонитися до Володимира рідні вже не могли. Через три дні в Будинку профспілок знайшли два обгорілих тіла з безліччю переломів.
21-го син Володимира Руслан поїхав до Києва шукати батька – розклеював на Майдані його фотографії, робив оголошення зі сцени Майдану, а потім пішов в прокуратуру і морг.
«Спочатку братові показали чуже тіло. У нас з’явилася маленька надія, що батько живий. На наступний день показали другого загиблого. Опізнати обгоріле тіло було неможливо, але брат сказав, що серце так стислося у грудях, що він зрозумів: це – батько», – каже Оксана. Дружина Володимира Леся до останнього моменту не вірила в це. Але експертиза ДНК позбавила її надії.
Володимир Топій народився на Львівщині. Закінчив Технічне училище зв’язку, служив у ракетних військах в Бресті. Велику частину життя працював водієм. На Майдані Володимир був з 24 грудня. Був у складі 12-ї сотні Самооборони. Допомагав пораненим, рубав дрова, ходив на чергування.
«Коли батько їхав на Майдан, він навіть не уявляв, який дух панує там, – згадує Оксана. – Мама кликала його на свята додому, а він відповідав: «Ти нічого не розумієш, тут так добре… Якщо ми розійдемося, всі пропадемо. А ми повинні вистояти. Я буду тут до останнього». Додому приїзжав лише раз. Обійшов сусідів, знайомих і пожурив їх за те, що не на Майдані. Мовляв, «і грядок НЕ садять, і до Києва не їдуть».
«Батько був кмітливим. Майстер на всі руки. А машини взагалі були справою всього його життя. Для друзів він був безвідмовним. Всі знали: вуйко Володя всім допоможе, – згадує Оксана. – Коли я була маленькою, батько намалював на білому папері герб України. І пояснив, що він означає».
Коли тіло Героя Небесної Сотні Володимира Топія привезли додому, його шістнадцятирічний онук сказав: «Бабуся, рідна моя, дід був героєм. Я пишаюся ним. Я візьму собі його прізвище, щоб його пам’ятали і мої діти, і онуки».
Алла Гунченко для Україна Неймовірна
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!