Від чого рятує Стрітенська свічка: звичаї і традиції

Стрітенську свічку запалюють під час стихійних лих.
Фото: Тернопільска єпархія ПЦУ

ФОТО: ТЕРНОПІЛЬСКА ЄПАРХІЯ ПЦУ

Стрітення Господнє – одне із найбільших свят у церковному календарі, яким завершується різдвяний цикл. За народними повір’ями цього дня зима зустрічається з весною.

Стрітення означає зустріч маленького Ісуса та Пресвятої Матері з праведним Симеоном на 40-ий день після народження Христа. Тоді відбулася велика тайна Зустрічі Нового та Старого Завітів. Власне, символом Христової віри стали стрітенські свічки.

Народний майстер Володимир Мишолівський розповів Tvoemisto.tv, що стрітенські свічки називають ще громницями, бо вони захищають від усіляких стихій, буревіїв та злих сил.

Володимир уже чотири роки виготовляє власноруч свічки та проводить майстер-класи із їх виготовлення, зокрема у «Домі Франка». За цей час він створив пів тисячі різних «громниць».

«Ми удома завжди мали стрітенську свічку, і коли починалася блискавка – ми її запалювали, щоб вберегти будинок від лиха. Стрітенські свічки запалюють, коли у них є потреба, щоб помолитися, чи вилікуватись від якоїсь хвороби», – вважає народний майстер.

За його словами, є два способи виготовлення свічок власноруч: це спосіб скручування та ліплення (він схожий на плавлення). Пасічники топлять віск на паровій бані. Є спосіб виливання у формочки, тепер уже з парафіном.

Майстер додає, що кожна людина, яка виготовляє стрітенську свічку, вкладає у неї свою енергетику, вміння та, звичайно, віру. Свічки прикрашають стрічками, зеленню, лавандою та іншим.

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!