Патріарха Варфоломія запросили відвідати Львів

699

Вселенському Патріарху Варфоломію передали запрошення до Львова від міського голови Андрія Садового і дітей з різних львівських навчальних закладів.

Лист-запрошення Вселенському Патріарху передав директор департаменту “Адміністрація міського голови” Євген Бойко. Він перебуває у Стамбулі в складі делегації Православної Церкви України під час триденного візиту, приуроченого до річниці надання ПЦУ томосу про автокефалію. Делегацію очолює Митрополит Львівський ПЦУ Макарій.

Делегація ПЦУ під час зустрічі з Вселенським Патріархом Варфоломієм

“Від імені громади міста запрошую Вас відвідати та особисто благословити місто Львів як один із давніх православних кафедральних центрів, а сьогодні — місто міжрелігійного порозуміння”, — зазначено у листі.

Також мер запросив Патріарха підтримати та взяти участь в організації у Львові у 2020 році екуменічного симпозіуму, що об’єднає усіх християн довкола ідеї захисту екологічної системи та природних ресурсів.

“Україна близько в моєму серці. Тому я багато знаю про ваше місто. Ви все робите для того, щоб я приїхав. Я приїду, але не знаю коли”, – відповів на запрошення Вселенський Патріарх Варфоломій.

Також Патріарх додав: “Запрошення від дітей — це дуже співчутливо і зворушливо”.

"Я приїду, але не знаю коли», – відповів на запрошення Вселенський Патріарх Варфоломій.
“Я приїду, але не знаю коли», – відповів на запрошення Вселенський Патріарх Варфоломій.

Майже 600 парафій Російської церкви в Україні перейшли з початку року до Православної церкви України. Приєднуватися почали після того, як 6 січня Вселенський патріарх Варфоломій передав предстоятелю ПЦУ митрополиту Епіфанію Томос — документ, що засвідчив її визнання та незалежність. Українську церкву визнали також Елладська й Олександрійська помісні церкви.