“Формулу Штайнмаєра в Мінських угодах ви не знайдете” – Петро Порошенко

порошенко

П’ятий президент України Петро Порошенко заявив, що його не влаштовує комюніке Нормандського саміту через відсутність у документі просування інтересів України.

Про це Порошенко сказав журналістам у кулуарах Верховної Ради, передає Еспресо.TV.

“Мене не влаштовує текст комюніке. Ні про яку формулу Штайнмаєра ні в яких Мінських угодах ви не знайдете. Чому розведення військ? Чому формула Штайнмаєра, якої немає в Мінських угодах? Путін прочавлює, а позиції, які потрібні Україні, навіть не підіймаються, включно з дорожньою картою, включно з миротворцями, включно з позицією, щодо зміцнення обороноздатності та прозорості процесу. Україна має світову підтримку і не скористатись цим є абсолютно безвідповідально”, – сказав Порошенко.

Також п’ятий президент України розкритикував провадження проти нього, яке відкрило Державне бюро розслідувань за підписання Мінських угод.

“Я наголошую, що Мінські угоди не є чимось закам’янілим на кшталт чотирьох Євангелій, і якщо хтось хоче знайти альтернативу, у вас є 8 місяців, тим більше, що під час виборчої кампанії та одразу після неї Мінські угоди були піддані нищівній критиці, а зараз, декілька днів тому, за відповідною вказівкою ДБР порушило абсолютно безглузду справу, антиукраїнську, за підписання Мінських угод і ми бачимо зараз, що виконання позицій Мінських угод є твердим і непорушним”, – сказав Порошенко.

П’ятий президент України нагадав, що підписанням Мінських угод у 2014 році вдалося зупинити російський наступ.

“За цей час нам вдалося створити і зцементувати світову коаліцію на підтримку України. І я наголошую, що в обґрунтуванні застосування санкцій проти Росії, санкції застосовуються і ЄС, і США, саме за невиконання Мінських угод. І це де-факто єдиний інструмент тиску на Росію, який глобальний світ має. Не для того щоб притягти її відповідальності, – ми це будемо робити через механізми міжнародних судів, а щоб замотивувати Росію сісти за стіл переговорів і виконати те, що записано в угодах, в першу чергу, – виведення російських військ, роззброєння незаконних збройних формувань і повернення українського суверенітету на окуповані території”, – наголосив Порошенко.