Нардепи підтримали заяву “Євросолідарності” про неухильний курс на НАТО

Порошенко

Верховна Рада підтримала заяву депутатів фракції “Європейська солідарність”, за якою Україна у грудні цього року має звернутися до парламентів країн-членів НАТО за Планом дій щодо членства в Альянсі.

Передає Українська правда.

Текст заяви:

“Верховна Рада постановляє:

Закликати президента забезпечити підготовку та подання у грудні 2019 року до Північноатлантичної ради НАТО та Генерального секретаря НАТО звернення про підтвердження наміру України отримати План дій щодо членства в НАТО.

Уповноважити голову Верховної Ради на підписання документів, спільно з президентом та прем’єр-міністром, необхідних для підтвердження наміру України отримати План дій щодо членства в НАТО;

Звернутися до парламентів країн-членів НАТО із закликом сприяти отриманню Україною Плану дій щодо членства у НАТО”.

У тексті також відзначається, що Україна є східним кордоном Північноатлантичного альянсу і “своєю самовідданістю у відсічі російській агресії робить значний внесок у гарантування миру і безпеки у всьому трансатлантичному просторі”.

За заяву Ради “Щодо першочергових кроків забезпечення євроатлантичної інтеграції України – набуття повноправного членства України в Організації Північноатлантичного договору” проголосували 284 депутати.

На пленарному засіданні проєкт постанови представляв експрезидент Петро Порошенко.

Цьому передувала заява 3 грудня, у якій політсили Порошенка, експрем’єрки Юлії Тимошенко та Святослава Вакарчука окреслили “червоні лінії” для президента Володимира Зеленського на переговорах у Нормандському форматі.