“Ми їх створили” Фаріон дала пояснення, чому Росія не може без України

0
657

Народна депутатка VII скликання від “Свободи”, мовознавиця Ірина Фаріон вважає, що Росія не може жити без України, оскільки наша країна створила її.

Саме цим і пояснюється підвищений інтерес окупантів до українських проблем та їх постійне обговорення на пропагандистських ефірах, зазначила Фаріон у інтерв’ю для “Юркевич. Акценти”, – пише obozrevatel.

“Вони безконечно з ранку до ночі на своїх каналах говорять про Україну. Що це означає? Що ми криве дзеркало їхнє. Вони не можуть собі уявити свого державного і національного життя без України. І це зрозуміло чому. Ми їх створили в другій половині ХІІ століття!” – зазначила Фаріон.

Крім того, додала вона, у другій половині ХVІІ століття практично вся українська інтелектуальна еліта виїхала на територію сучасної Росії.

“Наш Феофан Прокопович, колишній ректор Києво-Могилянської колегії, а потім академії очолив Синод православної церкви, став правою рукою Петра І. Наші церковники потягнулися туди довгими рядами. Кістками козаків був уикладений підмурівок Петербурга. У ХІХ столітті потужний інтелектуальний осередок на чолі з Миколою Костомаровим виник у Петербурзі. Їм реально дуже складно відірватися від української проблематики, генів і культури!” – висловила впевненість Фаріон.