«Проста на украінскам разгаварівают толька в сєлє» – 11-річний школяр вразив своєю заявою вчительку

Анастасія Рудніцька, яка навчалася у Київському університеті ім. Грінченка, а зараз допомагає вивчати українську мову іноземцям, була вражена заявою одного із київських школярів, яку почула від нього під час уроку.

Хлопець заявив, що українською розмовляють тільки у селі, а україномовні, на його думку – то нижчий сорт.

Дівчина була вражена ще й тим, що так вважає більшість однокласників цього учня. Вона опублікувала на своїй сторінці у Facebook пост незгоди із таким сприйняттям рідної мови з боку багатьох українців. І з жалем зазначила, що сьогодні іноземці, які проживають в Україні, мають більше бажання вивчати українську, аніж місцеві…

“УКРАЇНСЬКОЮ СПІЛКУЮТЬСЯ ТІЛЬКИ В СЕЛІ.
Ось таке відкриття для мене зробив 11-річний школяр. За кілька років роботи з дітьми я чула і бачила багато: драматичні історії про кавалера від 8-річної пані, лизання колін (не моїх)) 3-річною леді з поясненням «це я котик». Однак це здивувало найбільше)

Ми спокійно грали в асоціації, і тут на моє «українська мова» я чую: «СЕЛО».

Ступор. Просто ступор. Я не знаю, як іще описати це відчуття. Відразу я навіть не зрозуміла, що він має на увазі, і само собою, перепитала, у чому ж зв’язок. І краще б не питала) «Проста на украінскам разгаварівают толька в сєлє». п.с. Із подальшої розмови і реакції він пояснив, що українська і україномовні у його розумінні – “найнижчий сорт”.

Я не знаю чому, але після цих слів було таке враження, ніби образили мою дитину. Сильно образили. Дали ляпас.
Судячи з наступної розмови я зрозуміла, що так думають багато дітей у його класі. І це лякає найбільше) Зараз прозвучить дуже пафосно, але за цими дітьми – майбутнє. А яке майбутнє у нації, яка соромиться своєї мови? Правильно – ніякого.

Тут можна довго говорити/писати, однак виділю одне: насамперед (принаймні у цій ситуації) – це вплив батьків. Отож, шановні «карєнниє кієвлянє», українською говорять не тільки в селі)) Та і намагання принизити село – дуже кепська ідея. Але це вже «зовсім інша історія».

Українською говорить еліта нації (не та «еліта» у вигляді 450 дармоїдів – не плутати). Костенко, Жадан, і цей список можна продовжувати і продовжувати.

А зараз буде «куля в лоб») Уже півроку я допомагаю росіянину вчити українську) І неймовірно від цього кайфую. Колись запитала, чому ж він почав учити мову, на що почула: «Я повинен знати мову країни, де я живу. Як мінімум розуміти, в ідеалі – розмовляти».

Більше того, він (на відміну від наших політиків з їхніми «кровасісямі») уже знає, що НА ПРОТЯЗІ можна застудитися, а ПРОТЯГОМ години можна відпочити. І поки деякі батьки учнів (українці) мені пишуть «Настя, здравствуйтє», він пише «Анастасіє, доброго дня!».

Нонсенс)

І наостанок нагадаю схожу історію: ніґерієць Леонардо Ободоеке за 1,5 року вивчив українську мову. ІЗ ПОВАГИ ДО УКРАЇНИ. Соромно, коли люди з інших країн знають нашу мову краще, ніж «еліта» нації… ”

Скріншот

Роксоляна Панич для Україна Неймовірна<

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!