“Не питайте чому раніше, ніж планувала, але ми з коханим вже в Україні та їдемо додому…”
Про це пише українська блогерка та туристка Роза Туманова на своїй сторінці у Facebook:
“Згодом напишу про все докладніше, бо то ще та історія.
Практично два місяці розлуки з Батьківщиною.
Гладила рідну землю, цілувала. Щеміло серце од українських краєвидів чи коли побачила пам’ятник Тарасові Шевченку…
Під час перебування в Польщі зі мною були українські пісні, які підтримували мою душу. Зокрема пісня “Україно” Тараса Петриненка, яку проспівувала для себе та прокручуючи в голові. І якось легшало. А також зі мною був червоно-чорний прапор, маленька книга віршів земляка з Полтавщини – Василя Симоненка.
Деколи мені доводилось захищати в пристрасних дискусіях свою країну од самих українців (чи то манкуртів?) в Польщі , які плювалися на неї, бо вона їм “нічого не дала” і які б воліли ніколи в ній більше не жити. Мені се було боляче слухати. Найбільше мене дивували ті, кому трохи за 20, тобто повністю діти незалежної України, але совкого ментального сміття їм батьки явно дбайливо в голови передали. Хоч я наївно думала, що совок прерогатива старшого покоління.
Дивилася зараз на рідну землю і думала, що скільки потенціалу і скільки руїни та викликів.
Сльози самі котилися, бо і радісно, і боляче…
В автобусі знову лунає шансончик, так само, як і коли їхала в Польщу. На жаль, коли я була в Грузії, а тепер і в Польщі, то мушу констатувати, що де звучить російська музика, то там і українці. Поляки, наприклад, слухають свою музику та зарубіжну, але не російську. Вони запитують, чи ти вже вчиш польську, і не вважають, що когось тим утискають. Се буденний та логічний націоналізм в Польщі, бо ти живеш на чужій землі і маєш знати її мову. Здається, що лише в Україні можна не знати державної мови, бо “і так поймут”. Та й в магазині продавець перейде з польської хіба на міжнародну – англійську, а не як тут, в Україні, деколи не дочекаєшся у відповідь української.
Думаю, коли ми звільнимося від окупаційного лайна в голові і національно себе таки ідентифікуємо, любитимем більше свою країну і цінуватимем, зросте внутрішня культура, як є в європейських країнах, отоді і в нас якість та задоволення життям зростатимуть прямо пропорційно.
А доки – зростати, бо найбільша проблема – в нас самих, як би не прикро було констатувати, але переконалась у сьому ще раз в іншій країні.”
Не питайте чому раніше, ніж планувала, але ми з коханим вже в Україні та їдемо додому.Згодом напишу про все…
Gepostet von Roza Tymanova am Samstag, 14. September 2019
Алла Гунченко для Про Львів
Редакція може не поділяти тексти та(або) погляди авторів і не несе відповідальність за їхні матеріали. Також редакція не несе відповідальності за коментарі, які розміщені в соціальних мережах під інформаційними матеріалами редакції.
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!