Депутати хочуть зробити обов’язковими касові апарати для всіх ФОП у сфері торгівлі, в тому числі і для інтернет-магазинів

Під час засідання Верховної Ради України (ВРУ) 10 вересня депутати за скороченою процедурою проголосували в першому читанні за законопроекти (№1053, 1053-1 (доопрацьований варіант №1053 і №1073), які визначають правила використання бізнесом касових апаратів (реєстратори розрахункових операцій, РРО). Про це повідомляє Financoff.

На думку авторів, ці законопроекти дозволять вивести розрахунки в торгівлі з тіні. Разом з тим, обговорюючи проект на засіданні Ради, депутати говорили, з одного боку, про «драконівські рішеннях» для малого та середнього бізнесу», з іншого — про «касовий апарат у смартфоні або планшеті».

Законопроекти передбачають, що з 2021 року РРО стануть обов’язковими для використання всіма ФОП на єдиному податку 2-4 груп, які займаються торгівлею. Підприємці з річним оборотом до 1 млн на рік мають пільговий період, вони не зобов’язані використовувати касові апарати протягом 2020 року. Разом з тим, через півроку після затвердження закону використання РРО стане обов’язковим для всіх інтернет-магазинів, що працюють через ФОП, та інших «особливих груп» підприємців. Їм пільговий період не передбачений. Згідно з текстом проекту №1073, такими «особливими групами» торговці, які продають товари в інтернеті (інтернет-магазини), торгують складними побутовими приладами, ювелірними виробами, б/у-товарами, ліками і т.д. (ст. 17 проекту).

Під РРО маються на увазі пристрої, які фіксують факт продажу товару через видачу чека. Вони бувають різних видів: касові апарати або фіскальні реєстратори.

Додамо, законопроекти передбачають можливість використання так званих «програмних РРО», де дані по розрахунковим операціям підписуються електронним підписом. Глава парламентського комітету з фінансів і податків Данило Гетьманцев заявив, що програму вже протестували в податковій і вона готова до роботи. Відзначається, що підприємець може вибрати програмний РРО або класичний апаратний.

Також вводиться поняття електронного чека. У нього буде той же статус, що і у паперового, але технологічних вимог до нього поки немає. Голова Комісії з питань економічної політики УСПП Юлія Дроговоз зазначає, що для інтернет-магазинів з ним можуть бути проблеми: електронний чек повинен бути виданий не пізніше моменту передачі товару.

«Відправляєте товар поштою — створюйте електронний чек. Якщо вам повернули товар: стежте за покупцем, коли він занесе товар на пошту. Розрахунки на умовах передоплати або часткової оплати, заміна товару — розробників такі дрібниці не цікавлять».

Ще одним нововведенням є програма «кешбек» для покупців, які помітять порушення з боку магазину при видачі чеків. Депутати пропонують, щоб в разі виявлення незареєстрованих чеків громадяни могли звернутися в податкову службу із заявою, яка виплатить таким особам «кешбек» в розмірі 100% вартості товару. При цьому продавця оштрафують на 150% вартості — інші 50% будуть направлятися в бюджет. Скористатися кешбеком можна для товарів вартістю понад 100 грн.

За порушення в сфері фіксування розрахункових операцій передбачені й інші штрафи. Зокрема, законопроекти передбачають підвищення штрафів для підприємців, які порушують норми про РРО. Наприклад, за першу помилку (продаж товару без проведення розрахункової операції або з проведенням на неповну суму) підприємець повинен буде заплатити 150% від вартості товару, за повторну — 250%, але не менше 100 неоподатковуваних мінімумів (1700 грн) за кожне встановлене порушення. Зараз за перше правопорушення в цій сфері діє санкція в розмірі 1 грн.

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!