Генпрокурор Руслан Рябошапка зробив заяву про арeшт Петра Порошенка

594

Рябошапка має намір подати до Верховної Ради подання на зняття недоторканності з Петра Порошенка та ще з кількох депутатів до 1 січня 2020 року

Генпрокурор України Руслан Рябошапка вимагає негайного зняття депутатської недоторканості з Петра Порошенка і притягнення його до кримінальної відповідальності.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це на своїй сторінці повідомив журналіст Ростислав Демчук.

Відповідаючи на питання, чи може він стати тією людиною, яка приходить до Верховної Ради України і просить про арешт колишнього президента, Рябошапка заявив: “Не просить, а вимагає. Немає різниці: колишні президенти, народні депутати або хтось ще. Перед законом всі рівні. Скажімо так, рука не здригнеться по кому завгодно, хто є в парламенті і водночас переступив межу закону”.

За словами Демчука, Рябошапка має намір подати до Верховної Ради подання на зняття недоторканності з кількох депутатів (у тому числі і з Петра Порошенка) до 1 січня 2020 року, коли вступлять в силу зміни до Конституції про скасування депутатського імунітету.

Як відомо, Петро Порошенко є фігурантом 13 кримінальних справ.

Нагадаємо, колишній президент України Петро Порошенко 6 вересня проігнорував допит у Державному бюро розслідувань. Директор ДБР Роман Труба повідомив, що слідчі ДБР хотіли отримати свідчення Петра Порошенка у кримінальному провадженні, яке стосувалося можливого втручання в діяльність суддів Окружного адміністративного суду міста Києва.

Раніше про те, що Петро Порошенко викликаний 6 вересня на допит повідомляла прес-секретар ДБР Анжеліка Іванова. Заявник у кримінальних справах, в яких фігурує Порошенко, екс-заступник голови адміністрації президента часів Януковича Андрій Портнов. Говорячи про те, в рамках якої справи Порошенко погодився на допит, його адвокат Ігор Головань пояснив: “Сьогодні йшлося, наскільки ми змогли зрозуміти з порядку денного, про видання одного з указів”. Адвокат додав, що у чотирьох виробництвах Порошенко викликався як свідок.

3 вересня Порошенко не прийшов до ГБР для проведення слідчих дій, його адвокат приніс заяву про поважну причину неявки – в зв’язку з роботою у Верховній Раді. Голова ДБР Роман Труба відзначив, що до січня така аргументація буде використовуватись з огляду на депутатський імунітет, дозволить уникати явок до Бюро для проведення відповідних слідчих дій та убезпечить Порошенка від примусового приводу.