Небайдужі львів’яни самотужки відновили давній під’їзд у центрі міста (фото)

0

У Львові група із 14 добровольців вирішила самотужки відновити красу та велич одного із давніх під’їздів у центрі міста, що на вулиці Дорошенка 23. Вони повністю відчистили бруд на написи із автентичної плитки.

Про це розповіли самі ініціатори у Фейсбуку –  пише Форпост

“Перед вами результат роботи чотирнадцяти пар рук і 5ти годин невтомної праці.

Дякую всім, хто прийшов! Мешканці підтримали водою, навколишні магазини – драбинами.

Фото до і після. Ну і трішки процесу.

Дякую всім, хто підтримав. Дякую кожному, хто прийшов. Окрема подяка Ірені Дуткевич – за професійні поради і моральну підтримку!”, – пише Ірина Милинська.

Довідка: 

Будинок за адресою вулиця Дорошенка, 23 у Львові — багатоквартирний житловий триповерховий будинок з магазинними приміщеннями на першому поверсі. Пам’ятка архітектури місцевого значення № 96.

Зведено будинок 1846 року, у 1889 році перебудовано, а вже через 5 років, у 1894 році архітектор Альфред Каменобродський розробив проект перебудови магазинних порталів. У 1850-60-х роках в приміщеннях будинку містилася Головна пошта, яка існувала тут до побудови нової, на вулиці Словацького, 1. Потім у приміщеннях першого поверху була офіс та крамниця фабрики кахлів «Брати Мунд», яка проіснувала тут до приходу радянської влади у Львів.

У 1936 році відбулася нова реконструкція магазинних порталів за проектом архітектора Антонiя Ґрафа. Після війни тут було Прикарпатсько-закарпатське відділення науково-дослідного інституту рибного господарства. На початку 1950-их на першому поверсі будинку було відкрито обласний архів та бюро записів актів цивільного стану Ленінського району міста. Також на початку 1960-их до 1975 року тут було ательє мод 1-го розряду. Зараз у будинку магазин «Володар часу» та обласний відділ реєстрації актів цивільного стану.

Триповерховий цегляний будинок, з внутрішнім подвір’ям, зведений у стилі класицизму. Внутрішнє планування будинку секційне, за початковим планом, було анфіладне. Фасад будинку симетричний, з в’їздним порталом по центральній осі, будинок має два внутрішніх подвір’я, бокові частини будинку розкреповані. В’їздна брама з лінійним обрамуванням, у горі сандрик на кронштейнах з волютами.

Фото: Фейсбук

МИ ЦЕ ЗРОБИЛИ ☺️Перед вами результат роботи чотирнадцяти пар рук і 5ти годин невтомної праці.⠀Дякую всім, хто…

Gepostet von Iryna Mylinska am Samstag, 17. August 2019