У Львові та на Львівщині уже другий тиждень спостерігають аномально багато комарів. Найчастіше вони збираються зграями біля стоячих водойм та надокучають як людям, так і тваринам.
Про це пише ZAXID.NET.
Гіперактивність цих кровопивць науковці пов’язують із надміром опадів цього року, зокрема наприкінці весни. Якщо спека триватиме, на піку свого існування сезонні комахи будуть через тиждень-два.
«Через дощі, а відтак – підтоплення околиць міста, збільшилась площа, на якій розвиваються личинки. Різке підвищення температури, яке спостерігаємо зараз, ще більше посприяло цьому процесу. Тому маємо цьогоріч таку масштабну популяцію комарів», – пояснює доцент кафедри зоології Львівського національного університету ім. Івана Франка Ігор Хамар.
Із десяток кровопивць щодня витає і над озерцем у Стрийському парку. Комах на собі відчула й студентка Марічка Куцик, яка любить тут гуляти. Дівчина розповідає: «Десь днів зо три тому комарі обжерли мої ноги й руки. Від цього свербить усе тіло, відчуття не найприємніші».
Поні Меланія та Анфіса, які проживають у Львівському міському дитячому еколого-натуралістичному центрі, через комах не можуть спокійно пастися. Комарі сідають їм біля очей, на живіт і ноги.
«Ми не обрізаємо їм хвостики, адже за їхньою допомогою тварини обганяють комарів. Ще обприскуємо шерсть коників спреями», – каже конюх Олександр Токарський.
Медики застерігають: якщо вас укусив комар, не розчухуйте рану, аби не занести інфекцію. Місце укусу варто обробити спиртовим розчином, а перед виходом на природу – скористатись засобом проти комарів. Його треба розпилювати по всіх відкритих ділянках тіла кожні 4 години.
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!