Червоний мак, стилістично оформлений у вигляді червоної плями з чорною серцевиною, ось уже кілька років є символом Дня примирення і пам’яті в Україні, а також Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Історія символу:
Спочатку червоний мак виступав як символ пам’яті жертв Першої світової війни. Ця квітка була запропонована американською викладачкою університету Джорджії Мойн Майкл в 1918 році. Її так сильно вразив образ червоного маку, що росте на місці загибелі відважних бійців, у вірші канадського військового лікаря Джона Маккрея “На полях Фландрії”, що вона і сама присвятила вірш “Ми збережемо віру”, в якому висловила ідею носити червоний мак в пам’ять про воїнів – пише канал Sirius
Мойна Белль Майкл займалася фінансовою підтримкою ветеранів тієї війни, і щоб добути гроші, вона зайнялася продажем штучних квітів, виготовлених із шовку.
Потім червоний мак з Америки широко поширився в країнах Співдружності – Великобританії і її колишніх колоніях, а також в Австралії, символізуючи жертв усіх військових і цивільних збройних конфліктів.
Червоний мак в Україні
В Україні цей знак як символ вперше був застосований в 2014 році. Стилізований варіант маку створив харківський дизайнер Сергій Мішакін.
Перед ним стояло завдання зобразити логотип, який би символізував не стільки свято, скільки пам’ять і скорботу. Адже за зовнішнім виглядом червоний мак нагадує слід від рани, навколо якого розтеклася кров.
Крім того, ця квітка завжди була знакова для українців. Стилізовані маки – здавна незмінний атрибут українських вишиванок та рушників, виконаних хрестом і гладдю, в багатьох регіонах країни.
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!