У Львові відкрили виставку пам’яті легендарного музейника Бориса Возницького

У Львові урочисто відкрили виставку, присвячену 93-річчю легендарного музейника та багаторічного директора Галереї мистецтв Бориса Возницького.

Про це з місця події передає кореспондент Львівського порталу.

Роботи з власного архіву генія презентували в галереї «Мистецький простір» (ТЦ «Галичина», вулиця Щирецька, 36). Експозицію можна буде оглянути до 14 травня.

«Це і фотоматеріали з його життя, його друзів, і творчі роботи, яких в нього є мало. Борис Возницький навчався в нашому училищі прикладного мистецтва як живописець. Малював він мало, збереглася незначна кількість його етюдів, більше збереглися академічні рисунки. Серед етюдів тут ви можете побачити карпатський краєвид. Також я знайшла фото, де він якраз і малює цей краєвид… Окрім цього, тут презентовано його автопортрет, а також портрет матері. Хоч він і закінчив училище з червоним дипломом, Борис Возницький вирішив, що не буде художником, а – істориком мистецтва. Тому далі його шлях продовжився в музеях, коли він збирав і рятував твори», – сказала донька легендарного музейника Лариса Возницька.

Також на виставці презентовані твори художників Євгена Безніска, Володимира Слєпченка. Родзинкою є картина Любомира Медвідя.

«Думаю, цей портрет є визначальним на цій виставці. Такий прискіпливий погляд на цей світ: чи все ми з вами зберегли, чи нормально вчинили з пам’яттю про нього?!», – сказав український письменник, дисидент, політв’язень Ігор Калинець.

При цьому він наголосив, що Борис Возницький «був не просто ентузіастам музейної справи, а був фанатично у неї закоханий».

«Вважав, що це – безсмертя для нашого народу, але це і було безсмертям для нього самого. І поки маємо музеї, все те, що врятоване ним, ми вічно пам’ятатимемо про Возницького», – констатував Ігор Калинець.

Нагадаємо, Борис Возницький народився 16 квітня 1926 року в селі Ульбарів, тепер Дубенського району на Рівненщині. До останніх днів, маючи 86 років, віддавався музейній справі. Про внесок у культурну спадщину свідчить хоча б той факт, що реліквії та раритети, які він врятував від знищення, оцінюються майже так, як і весь золотовалютний запас України. Він загинув 23 травня 2012 року під час аварії внаслідок серцевого нападу.

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!