Заробітчан зобов’яжуть платити: у Верховній Раді зареєстрували законопроект щодо трудових емігрантів

“Зобов’яжуть платити”: у Верховній Раді зареєстрували законопроект щодо заробітчан

Пропонується зобов’язати заробітчан щорічно сплачувати гроші до Фонду добробуту українських мігрантів.

Джерело infofakt.

Верховній Раді пропонують створити міністерство у справах трудових емігрантів та запровадити обов’язкові внески до спеціального “Фонду добробуту”. Відповідний законопроект № 10153зареєструвала група нардепів на чолі із представником БПП Оксаною Білозір.

Парламенту пропонують створити нове міністерство – “для реалізації державної політики у сфері зовнішньої трудової міграції”.

Окрім того, законопроект має зобов’язати тих, хто виїжджає за кордон працювати, робити щорічні внески до “Фонду добробуту українських мігрантів” (розмір встановить фонд).

Передбачається, що з цього Фонду фінансуватимуть новостворене міністерство, а також соціальні послуги для емігрантів та їх родин.

Так, нове міністерство хочуть зобов’язати:

  • покривати витрати на транспортування до України хворих,
  • оплачувати повернення до держави тіл померлих,
  • виплачувати компенсацію у разі втрати роботи,
  • надавати одноразову допомогу мігрантам або їх родинам у разі складних життєвих обставин,
  • фінансувати та організовувати повернення мігрантів до України у форс-мажорних-ситуаціях (стихійне лихо, військовий конфлікт тощо),
  • надавати кредити на отримання освіти,
  • кредитування мігрантів та їх родин для вирішення житлового питання,
  • надання кредитів для започаткування чи розвитку власного бізнесу.

Перший членський внесок до Фонду має сплатити мігрант, якщо він працевлаштувався за кордоном самостійно, або компанія-посередник. У разі оплати такого внеску особі мають намір видавати Картку українського мігранта та страховий поліс держкомпанії.

Після цього мігрант має право на низку соціальних послуг, зокрема профнавчання, цілодобову інформаційну підтримку у країні перебування, правову допомогу, піклування про дітей, які залишилися в Україні тощо.

Фото з відкритих джерел.