На Львівській митниці викрили незаконну схему ввезення в Україну елітних авто без розмитнення

228

Слідчі Державного бюро розслідувань викрили схему незаконного ввезення на територію України елітних автомобілів через Львівську митницю. За автівки не сплачували обов’язкові митні платежі і потім продавали їх за підробленими документами. На Львівській митниці проводяться обшуки.

Про це повідомляє Zaxid.net

Прес-служба ДБР стверджує, що схему організували за участю працівників Львівської митниці: «За нею автомобілі преміум класу незаконно ввозили на територію України в режимі тимчасового ввезення або за документами дипломатичних представництв іноземних держав, тобто не сплачувалися обов’язкові митні платежі під час ввезення на митну територію Україну»

Потім виготовлялися підроблені документи про митну вартість та походження автомобілів, перероблялися номери вузлів та агрегатів під ті свідоцтва власності, які вже були. Після цього автомобілі з підробленими документами та номерами продавали на території України.

Одним із викритих випадків ‒ автомобіль «Мерседес», за який в бюджет не сплатили 658 тисяч гривень.

Слідчі проводять обшуки у службових приміщеннях Львівської митниці, а також за місцем проживання службових осіб митниці, причетних до схеми. Зараз з’ясовується кількість автомобілів, які незаконно ввезли в Україну, та збитки, нанесені державі.

Керівництво Львівської митниці відмовилося ZAXID.NET це прокоментувати, пояснивши тим, що не має інформації за підсумками обшуків, вона лише у правоохоронних органів, які проводили слідчі дії.

Розслідування здійснює територіальне управління ДБР у Києві за ст. 364 ККУ (зловживання владою або службовим становищем) за процесуального керівництва Генеральної прокуратури. Оперативний супровід – головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ.

Фото: Державне бюро розслідувань