Викладача «Львівської політехніки» намагалися затримати у Польщі через українську символіку (фото)

306

У суботу, 17 листопада, Президента Агенції європейських інновацій, викладача «Львівської політехніки» Івана Кульчицького намагалися затримати у Перемишлі (Польща) через присутність на його авто української символіки.

Про це науковець написав на своїй сторінці у «Facebook»:

«Ми вперше за стільки років зустрілись з явним проявом порушення прав і свобод громадянина України в Польщі, на яке правова система Польщі не може дати однозначної відповіді. Наc по дорозі заблокував польський хам, якому не сподобалася українська символіка на нашій машині. Викликали місцеву поліцію, для якої ситуація стала певним «менінгітом», адже є явне порушення всіх дорожніх правил зі сторони їх громадянина, а з іншого боку цей громадянин висуває нам звинувачення у злочині відповідно до нового варіанту польського закону про заборону тоталітаризму, за яким нібито забороняється і певна українська символіка».

«Для поліції і їх місцевого експерта стало проблемою ідентифікації суті справи, ми витратили декілька годин на різні описи і пояснення. Приватно поліція попросила зняти знак, мовляв вам можуть пошкодити авто на паркінгу і т.д», – додав він.
На думку Івана Кульчицького, українське  МЗС має дати українцям чіткі пояснення щодо того, що їх очікує в Польщі.

«На цю ситуацію мабуть також повинні звернути увагу і наші консули та політики. Ми тут не просимо втручання у нашу персональну справу, побачимо як спрацює польська правова система», – зазначив він.

Фото з відкритих джерел

Джерело: Leopolis.news