27 жовтня – іменини Назарія

До української мови це ім’я прийшло через грецьку й гебрейську. Nazar походить від форми nazar «він присвятив себе Богові».

День янгола ©️ Фото з відкритих джерел

Одного з ним походження назва міста Назарет.

В азербайджанській та турецькій мовах «Назар» означає «пильний погляд» та традиційний амулет від лихого ока. Святий Назарій народився в Римі. Ще в юності святий Назарій вирішив присвятити своє життя проповіді вчення Христового і наданню допомоги гнаним християнам. З цією метою він покинув Рим, і прибув у Мілан. Відвідуючи християн в Медіоланській темниці, Назарій познайомився там з близнюками Протасієм та Гервасієм. Браття-близнюки народилися в місті Медіолані (Мілані) в сім’ї багатих римських громадян — Віталія та Валерії. Залишившись сиротами (їхні батьки були замучені за християнську віру), браття близнята роздали майно бідним, відпустили на волю рабів та посвятили себе посту й молитві. За сповідування Христа погани замкнули їх до темниці. Святий Назарій полюбив близнят і, як міг, полегшував їхні страждання. За це погани побили його та вислали з Медіолану. Святий Назарій поїхав у Галлію і там успішно проповідував християнство та навернув багатьох поган.

У місті Кімелі він хрестив сина однієї християнки на ймення Келсій і, виховавши його, набув собі вірного ученика та сподвижника в місіонерській роботі. За проповідь християнства погани віддали їх на поталу диким звірам, але звірі не торкнулися святих. Потім намагалися втопити мучеників у морі, але вони ходили по воді, як по суші. Воїни, що виконували страту, були так вражені, що самі прийняли християнство та відпустили святих мучеників. Звільнені Назарій та Келсій відійшли в Медіолан та відвідали в темниці мучеників Гервасія та Протасія. Про це донесли Нерону. Той наказав обезголовити святих Назарія та Келсія. Незабаром після цього стратили і святих братів Гервасія та Протасія. Страшні й безбожні були часи. Через багато років, у часи правління святого царя Феодосія (408—450), святитель Амвросій, єпископ Медіоланський, за об’явленням із неба, відкрив мощі святих мучеників. Святі мощі, що прославилися багатьма зціленнями, були урочисто перенесені в Медіоланський собор.

ВІДОМІ НАЗАРІЇ

Назарій Яремчук (1951-1995) – український естрадний співак (тенор). Народний артист УРСР (1987). Він народився 4-тою дитиною, коли батьку вже було 64-роки. Сама родина була музичною: у батька був тенор, він співав у церковному хорі; мати, крім співів, грала на мандоліні і виступала в місцевому народному театрі. Ще маленьким хлопчиком Назарій також почав співати. Його знайомство з молодим буковинським композитором, студентом медінституту Володимиром Івасюком відіграло велику роль у житті Назарія. Глядачі почули «Червону руту» та безліч інших пісень молодого автора. Влітку 1971 року взяв участь у зйомках музичного фільму «Червона рута» з піснями Л.Дутковського. Відомий насамперед виконанням українських пісень — «Незрівняний світ краси», «Чуєш мамо», «Батько і мати», «Зачаруй», «Червона рута», «Водограй», «Смерекова хата», «Стожари», «Гай, зелений гай», «Родина», «Пісня буде поміж нас», «Гей ви, козаченьки».

Назар Гончар (1964-2009) – український поет і перформер. Лауреат премії БУ-БА-БУ за найкращий вірш 1989 року. Автор поеми-комікса «Казка-показка про Байду-Немову» (1993), а також збірок віршів: «Закон всесвітнього мерехтіння» і «ПРОменеВІСТЬ». Випускник Львівського університету ім. І.Франка (1986, українська філологія). Співзасновник літературного гурту «ЛУГОСАД» (ЛУчук-ГОнчар-САДловський). Писав паліндроми, був членом літугруповання «ГЕРАКЛІТ». Твори Назара Гончара входять в шкільну програму вивчення української літератури.

Назар Савко (нар. 1979) – львівський співак-виконавець і композитор. Автор аранжувань, записів музичних виконавців. У 2000 році створив музичну студію «Джерело» у якій працює досі. Співак Н. Савко випустив аудіо-збірки «Ти просто слухай», «Молодь співає пісні Івасюка», «Не руш сльозу». Мама — Марія Ісак — перша солістка ансамблю «Смерічка». Тато — Остап Савко, керівник ансамблів “Беркут”, “Олеся”.

Джерело: Коралі

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!