Молодий митець-коваль Олег Філевич запрошує на виставку. «Великі та маленькі уважності» можна розглянути до 5 листопада в Академії мистецтв.
Чоловік любить уважно вдивлятися в довколишній світ. Не тільки у той видимий, а й у підсвідомий, що ховається поміж наших рухів, слів і поглядів. Тому його кована скульптура – своєрідний портал у себе.
«Помічаю за собою, що люблю дивитися, як горить вогонь. Із тих трьох речей, про які люди кажуть, що на них можна дивитися вічно, то вогонь, мабуть, моє найулюбленіше», – розповів митець Олег Філевич.
Зі звичайних швелерів, які використовують у машинобудуванні та будівництві, зі сталевих профільних труб, металевих прутків хлопець кує емоції. До прикладу, навіть французький поцілунок.
«Але, коли ця робота постала в металі, я зрозумів, що в мене не дуже вийшов поцілунок. І я почав друзів питати: а що ви тут бачите? З найсмішніших версій казали, що бачать старших жіночок, які завжди під під’їздами пліткують», – поділився спогадами коваль.
Часто Олега надихає аніме Міядзакі Хаяо. Потім його герої постають у металі. Це духи лісу, такий собі відгомін міфології.
«У мене є робота під назвою «Захисник». Це такий певний велетень, який охороняє від всяких небезпек малого персонажа. Це так би мовити «Дерево життя». А той малюк – його плід, який тільки народжується і виходить у самостійне життя», – пояснив Олег.
Чоловік вивчав художній метал у коледжі ім. Труша, а згодом – у Львівській академії мистецтв. Вчився у Ореста Івасюти та Аскольда Стернюка. А три роки тому з друзями організував творчу майстерню «Фон». І з того часу не раз був удостоєний відзнаками та преміями на ковальських фестивалях «Вакулафест» у Опішному чи «Металеве серце України» в Рівному.
«У мене є робота «Риба». Вона створена традиційними методами ковальства. Це коли кований метал без зварювання. Є лише склепування, затискання, прошивання. Я брав гарячий метал і розрубував, а після цього вставляв деталі і заклепував на гарячо», – додав Олег Філевич.
Уважно вдивитися у метал Олега можна до 5 листопада в галереї Академії мистецтв.
Джерело: Zaxid.net
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!