На сайті американського Університету Вісконсин-Мілуокі випадково натрапили на цікаві фото міст Західної України 1934 року. Серед добірки виявилось багато фото міста Львова, якими хотілось поділитись з читачами Історичної правди. Виявилось, що їх авторкою є відома мандрівниця, дослідниця, підкорювачка Арктики та Гренландії, перша жінка, яка пролетіла над Північним полюсом – Луіза Арнер Бойд.
За вивчення Арктики вона отримала прізвисько «Королева льоду» та «Леді Арктика». Усі свої експедиції Луіза фотографувала. Луіза народилась в 1887 році в Каліфорнії в заможній родині. Батько майбутньої мандрівниці володів золотою копальнею в Каліфорнії. У віці 33 років Луїза Арнер Бойд стала володаркою багатомільйонного стану і була однієї з найбагатших жінок Америки. В У 1918 році вона покинув США та поїхала в Європу і Єгипет, щоб в якості медсестри боротися з епідемією іспанки, це небезпечна хвороба ХХ століття, яка забрала життя близько 100 мільйонів чоловік.
Свою першу експедицію до Арктики Луіза організувала в 1924 році. В ході подорожі був знятий документальний фільм, зроблено 700 фото та видобуто 11 шкур білого ведмедя. Бойд стала третьою жінкою в світі, яка була нагороджена хрестом Святого Олафа (орден вручається за видатні заслуги перед Норвегією і людством). У віці 67-років Луїза Бойд наважилася на дуже ризикований крок, а саме в 1955 році на літаку «Дуглас DC-4» вона вирушила в політ над Північним полюсом. Вона увійшла в історію, як перша жінка, що побувала на «краю землі».
Заслуги Луізи, примусили навіть порушити традиції чоловічого Американського географічного товариства і у 1960 році її прийняли в ряди АГТ. Луіза стала першою жінкою членом товариства.
Львів Луіза Бойд, в рамках Поліської експедиції відвідала 24 вересня 1934 року. По Львову дослідниця пересувалась на власному автомобілі марки «Паккарді». Її супроводжувало два польські фотографи. Станіслав Гожуховскій і Ванда Ревеньська. Луїза Арнер Бойд зробила експедицію по Поліссю як частину шляху від Львова – до Вільнюса. Завдяки її зйомці і нотаткам, західний світ познайомився з поліським краєм.
В наші дні американка входить в рейтинг ТОП-10 першопрохідців світу. Своїми вчинками жінка довела, що гроші можуть служити науці і добру.
Фото взяті з сайту: з колекції Університету Вісконсин-Мілуокі на сайті AGSL Digital Photo Archive – Europe.
Джерело: Фотографії Старого Львова
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!