Україна видворяє 13 російських дипломатів у відповідь на отруєння екс-співробітника ГРУ Сергія Скрипаля.
Про це у Facebook повідомив президент Петро Порошенко.
“Україна у дусі солідарності з нашими британськими партнерами та трансатлантичними союзниками, та в координації з країнами ЄС, ухвалила рішення про видворення з української території 13 російських дипломатів із тих небагатьох, що залишилися”, – зазначив президент.
Порошенко наголосив, що “Росія вкотре підтвердила своє зневажливе ставлення не лише до суверенітету незалежних держав, а й до цінності людського життя”.
“Наступний крок – збільшення ціни для Москви за вчинені міжнародні злочини, включно через посилення персональних, фінансових та економічних санкцій”, – додав глава держави.
Він підкреслив, що “спільна відповідь Кремлю і надалі має бути рішучою та жорсткою для недопущення нових людських трагедій та забезпечення поваги до норм міжнародного права”.
Міністр закордонних справ Павло Клімкін також повідомив про видворення дипломатів у Twitter.
“Готувалися до цього певний час, але зробили скоординовано з нашими друзями та партнерами”, – зазначив очільник МЗС
Готувалися до цього певний час, але зробили скоординовано з нашими друзями та партнерами. 13 російських дипломатів висилаємо з України. Діємо як частина демократичної трансатлантичної спільноти.
— Pavlo Klimkin (@PavloKlimkin) March 26, 2018
За словами Клімкіна, це видворення “має бути лише початком”.
“Російський газ має “нервово-паралітичну” дію для всієї Європи. І Європа, і Україна мають позбутися російської газової залежності”, – наголосив міністр.
Сьогоднішній вияв солідарності має бути лише початком. Необхідні подальші сильні та комплексі дії. Росія розуміє лише таку мову. Російський газ має «нервово-паралітичну» дію для всієї Європи. І Європа, і Україна мають позбутися російської газової залежності.
— Pavlo Klimkin (@PavloKlimkin) March 26, 2018
Глава МЗС Великої Британії Борис Джонсон заявив 16 березня, що президент Росії Володимир Путін “практично напевне” особисто віддав наказ використати токсичну нервово-паралітичну речовину “Новичок” для отруєння колишнього російського агента у Британії.
Джонсон також заявив, що у Великої Британії є докази того, що Росія протягом останніх 10 років створювала запаси речовини, якою отруїли Скрипаля та його доньку.
Джерело: Українська правда
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!