П’ять найвідоміших ресторацій давнього Львова

З кожним днем у Львові більшає кав’ярень та ресторанів, багато закладів подібні між собою. Не всім вдається створити справді оригінальну місцину. І ця ситуація триває ось уже друге століття. Як і зараз, сто років тобі були успішні ресторації – цікаві, престижні оригінальні, а були й менш успішні. Сьогодні пропонуємо вашій увазі п’ятірку найвідоміших ресторацій старого Львова.

«Авеню»


«Авеню»


«Авеню»


«Авеню»

У 1909 році архітектор Карл Майредер зводить помпезний будинок на площі Марійській, 6/7 (на розі нинішніх проспекту Свободи та Коперника), від часу його побудови у партері будівлі, що мала сполучення із відомим пасажем Міколяша. Тут функціонував один з найпопулярніших кінотеатрів Львова «Авеню», поруч працювала кав’ярня з такою ж назвою.

«Бристоль»

Готель та ресторан «Бристоль» розміщувався в будинках за адресою вул. Карла Людвіга (нині пр. Свободи) від кінця ХІХ ст. до 1939 р. (до 1880-х років тут був розташований готель власності родини Барончів), упродовж багатьох років його власником був Зигмунт Ценгут.

Кав’ярня «Американська»

Кам’яницю, в якій розташувалась кав’ярня “Американська”, на сучасній вулиці Січових стрільців звели у 1900-1901 роках на замовлення домовласника Юзефа Ерліха архітектором Каролєм Боубліком. Справжню славу класицистичній будівлі приносить кав’ярня «на американській манер», яка працювала на другому поверсі, та мала неабияку популярність у Львові.

Головною особливістю закладу була простора читальня, окремий ізольований зал, де за філіжанкою кави можна було переглянути понад 500 примірників свіжої преси з цілого світу. В кав’ярні існувала окрема зала, в якій виступав оркестр, який розважав публіку від восьмої вечора до першої години ночі, ресторація зачинялась о 3 після півночі. Розкішний головний зал міг вмістити близько сотні людей.

«Атляс»

Наприкінці XIX – на початку XX століття найпопулярнішою кнайпою Львова був «Атляс», розташований на розі площі Ринок, 45, та вул. Гродзицьких (Друкарська). Тут полюбляла збиратися львівська богема. Слава про кафе гриміла і за межами міста.

Тут сиділи поруч, пили та сперечалися поети, художники, генерали, професори, ксьондзи, скульптори, музиканти та державні чиновники, студенти та актори.

«Атляс» був кнайпою з фантастичною кухнею, цей заклад також був школою життя, академією літератури, доброго тону та жарту, місцем конкурсів ораторів і акторів, концертів і диспутів, щоденних та святкових зустрічей.

«Віденська кав’ярня»

Ця кав’ярня є найстарішою в місті, а також, одною з небагатьох, яка будувалася власне, як кав’ярня. Кам’яницю збудував купець Карл Гартман на вул. Гетьманська, 14, (пр. Свободи). в 1828–29 рр.

«Віденська кав’ярня» змінювала власників, вигляд, тільки не назву. В 1880 р. відбулося чергове переобладнання кам’яниці, суттєво змінився інтер’єр. В 1902-1903 рр., на замовлення нового власника кав’ярні промисловця Кароля Чуджака художники Ю. Крупський та Ф. Зайховський декорували «Віденську» в модному на початку ХХ ст. сецесійному стилі. В 1903 р. з боку пл. св. Духа до кав’ярні прибудована залізна конструкція літнього павільйону, з роками вона перетворилася на муровану будівлю з терасою.

Упродовж десятиліть свого існування кав’ярня незмінно залишалася улюбленим місцем розваг львівської публіки.

Джерело: Фотографії старого Львова

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!