Сьогодні в Україні існує немало природних парків та заповідників. А чи знаєте, який із них був створений одним з перших?
У червні 1980 року з’явився Карпатський національний природний парк
Хоча резервація для збереження і охорони Чорногірських лісів на його території була створена ще у 1921 році. Він розкинувся на території понад 50 гектарів, простягаючись на 55 кілометрів з півночі на південь та на 20 кілометрів із заходу на схід.
У межах парку знаходиться багато відомих та цікавих природних об’єктів. Тут розташований найвищий гірський хребет – Чорногора, що простягається на 30 кілометрів, а шість вершин сягають більше 2 тисяч метрів у висоту. Серед них – і Говерла.
Через парк протікають річки Прут і Чорний Черемош. Прут витікає біля підніжжя Говерли та простягається на 50 кілометрів. Річка має багато приток з розташованими на них мальовничими водоспадами. Серед них – найвищий в Україні водоспад Гук.
Гори вкриті лісами – буковими, смерковими, рідше сосновими та мішаними. Серед більше тисячі видів рослин близько ста занесені до Червоної книги України, а три – до Європейського червоного списку. Три десятки рослинних угруповань занесені до Зеленої книги.
Різноманітність ландшафтів зумовлює різноманітність флори і фауни
Серед представників останньої – від комах та гризунів до бурих ведмедів, рисей, тайгових птахів та форелі.
Джерела з мінеральною водою створюють прекрасний рекреаційний та лікувальний потенціал та приваблюють ще більше туристів.
Карпатський природний парк – це ще й історичні, етнографічні та культурні пам’ятки, що разом із унікальними природними комплексами створюють прекрасні умови для відпочинку та проведення наукових досліджень.
До того ж він розташований на території однієї з найколоритніших історико-етнографічних областей країни – Гуцульщини. Тут можна побачити немало цікавого – від археологічних пам’яток, датованих десятками тисяч років, до архітектурних комплексів та зразків традиційного дерев’яного зодчества. Що вже говорити про народні ремесла, зразки декоративно-ужиткового мистецтва, традиційний одяг та звичаї!
Створено 48 туристичних маршрутів – екологічних і науково-пізнавальних. Один із найбільш відвідуваних – «Стежка Довбуша», витоптана повстанцями-опришками декілька сотень років тому
Для кожної країни існують свої списки речей, які треба побачити чи зробити.
Потрібно приїхати в Яремче, щоб погуляти влітку чи покататися на лижах взимку. Адже це прекрасне місце для відпочинку.
Потрібно піднятися Говерлу. В ясну погоду можна побачити краєвиди, що простягаються на багато-багато кілометрів – височини Поділля, Івано-Франківськ, Коломию, Снятин, прикордонні містечка Румунії.
Фото zakarpatpost.net
Потрібно завітати туди, де знімали «Тіні забутих предків» – чи не найлегендарніший фільм українського кінематографу. Тут є будинок, де жив під час зйомок Параджанов, а сьогодні діє декілька експозицій, що розповідають про життя і творчість видатних людей та звичайних гуцулів.
Не відкладайте пригоди та відпочинок на завтра. А якщо і відкладаєте, то гарно сплануйте свою поїздку в Карпати.
Джерело: ukraine-is.com
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!