6 фільмів за участю Києва

«Золоті ворота» в ролі московського метро і палац «Україна» в ролі готелю в СРСР. Ми детально вивчили фільмографію Києва: які місця з’являлися в кадрах і чому саме їх вибирали режисери.

1. «Прощальна справа», реж. Крістіан Каріон, Франція (2009)

У 2009 році французький детектив встиг пошуміти у всій Європі. У фільмі Емір Кустуріца і Гійом Камі докладно розповідають про скандал, що виник у Франції в 80-і роки.

Шпигунське оповідання починається в стінах київського метро. Станція «Золоті ворота». Французький дипломат переглядається з розвідником з КДБ. Вже скоро їх таємна зустріч відбудеться на ВДНГ. Закінчивши з усіма справами, герої Камі і Кустуріци розсідаються по машинах і розходяться на Хрещатику.

Незважаючи на те, що дії фільму відбуваються в столиці СРСР, значна кількість сцен відображені саме в Києві. Причина абсолютно проста: заборона тодішнього міністра культури на зйомки картини на території РФ. Очевидно, фільми про розвідників КДБ не надто йому до душі. Ось так Хрещатик змушений був перетворитися в центр Москви.

2. «Біла гвардія», реж. Сергій Снєжкін, Росія (2012)

Перехід від однієї епохи в іншу барвисто описаний Михайлом Булгаковим був відмінно екранізований Сергієм Снєжкін.

Чи не тікаючи від оригіналу, ключові місця роману знімалися, як і належить на Софіївській площі, Андріївському узвозі, а також на Володимирській гірці. Зйомки виявилися масштабними. У лютому 2010-го вулиці Києва наповнилися червоноармійцями, а район Софійській спостерігав за жорстокими боями червоних з білими.

Рішення зняти Київ в принципі зрозуміло, Булгаков його і мав на увазі. Але все ж деякі сцени вуличних дій були зняті в Виборзі. Пов’язано це з тим, що образ сучасної столиці довелося б здорово загримувати, щоб приймати полчіха білої і червоної армій. Але дещо все-таки змінити вдалося.

3. «Душка», реж. Йос Стеллінг, Нідерланди. (2007)

Номінант на Оскар 2008 року – трагікомедія «Душка» оповідала про російську душу. За сюжетом відомий голландський сценарист і кінокритик Боб приїжджає на кінофестиваль, зйомки якого відбувалися в Київській консерваторії.

Інтер’єр в залі підійшов як не можна краще, але в якості фасаду, режисер вибрав один з павільйонів ВДНГ. Змінам піддався і палац «Україна», довелося загримувати будівлю під радянську готель. Кінофестиваль у фільмі показаний анітрохи не гірше «Кінотавра»: величезні фуршетні столи і панянки з кострубатим англійським намагаються висловити своє захоплення іноземним режисерам.

Загалом, в радянську глибину поринути вдасться.

Стеллінг зупинився на Києві з простої причини – тут дешево. Важливим для нього залишалося передати радянський дух, а Київ з цим вдало впорався.

4. «Про що говорять чоловіки», реж. Дмитро Дьяченко, Росія (2010)

Російський режисер Дмитро Дьяченко екранізував московський спектакль театру «Квартет І» на вулицях Одеси і Києва.

Пейзажів столиці у фільмі досить. Міст Патона миготить, коли головні герої в’їжджають в місто. Зрозуміло, перше, куди вони вирішуватися сходити буде Поділ після чого піднімуться до Михайлівського собору. Герої обідають в «Cote d’Azur» традиційною українською кухнею і відправляються на прогулянку в парк Шевченка.

У фільмі четверо друзів їдуть з Москви до Одеси через Київ, щоб потрапити на концерт групи «Бі-2». Повноцінної знімальним майданчиком фільму можна вважати саме Київ.

Знімалися там в тому числі кадри, які не мають ніякого відношення до пригод в українській столиці. Наприклад, коли герої ще планують виїхати з Москви брав участь відомий «двір з пеліканами».

5. «Мелодія для шарманки», реж. Кіра Муратова, Україна (2008)

Соціальна драма Муратової була знята в Києві та Одесі. Початок фільму відбувається на київському вокзалі в переддень Різдва. Загубилися брат з сестрою у всю намагаються відшукати свого батька. Люди не відкликаються, довідкове бюро відмовляється допомоги. Двоє дітей залишаються одні в холі Центрального вокзалу.

Муратова не раз доводила свою любов до Одеси, але Київ був знятий не спроста. Галасливі місця в центрі міста, в тому числі вокзал відмінно передають відчуття абсолютної самотності в місті таких масштабів, як Київ.

6. «Сімпсони», реж. Метт Грейнінг, США (2011)

23-й сезон культового мультфільму про американську сімейку присвячується мафії з України, і її ватажка Віктору.

Перед випуском серії в ефір тітровальщік довго думав, як саме вказати країну.

Серед двох варіантів: Ukrane і Ukreign, йому нарешті вдалося вибрати другий з усіх неправильних варіантів. У серії авторам вдалося помістити на одному кадрі більшість пам’яток української столиці: від Майдану біля берегів Дніпра до Лаври на протилежному березі.

Джерело: ukraine-is.com

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!