Що потрібно для того, щоб село чи містечко стало багатшими? Держава пропонує об’єднуватися у територіальні громади. Таких в Україні створили уже 665.
Калита – селище міського типу, яке розташоване в 60 кілометрах від Києва. 2 роки тому тут об’єдналися у громаду. Тепер грошей у бюджеті більше, каже голова громади Олексій Христинченко.
“Був бюджет орієнтовно 5 мільйонів. Якщо об’єднані громади – він зростає. У 2017 році було майже 18,5 мільйонів. На цей рік плануємо понад 19”, – зазначив Олексій Христинченко.
Для Олексія Христинчека це перший досвід у владі. Він все життя працював вчителем математики. Тепер не може нахизуватися успіхами. Нещодавно тут відкрили Центр надання адміністративних послуг. З грошима допоміг Європейський Союз в рамках програми допомоги органам місцевого самоврядування. За власні кошти зробили лише ремонт.
А от зі школою і досі існують проблеми: район її передав у жахливому стані. Наразі є значні проблеми в покрівлі навчального закладу. Окрім цього, потрібно замінити щонайменше 350 вікон. У садочку цю проблему вже вирішили.
У 2016 році були виділені кошти обласним бюджетом у розмірі орієнтовно 600 тисяч для заміни енергоефективних вікон,
– розповів Олексій Христинченко.
Калинівка – селище міського типу, розташоване за 30 кілометрів від Калити. До громади не належить. Сільський голова Вадим Булкот на посаді вже два роки. До цього чоловік займався бізнесом. Підприємницькі навички знадобилися: за два роки сільський бюджет зріс майже учетверо – з 6 до 23 мільйонів гривень.
“Іде заміна вуличного освітлення на LED. Майже в два рази економія. Після цього ми побачимо все на фінансах”, – зазначив Вадим Булкот.
За зекономлені гроші вдалося відремонтувати місцевий стадіон. Вперше за 30 років зробили також капітальний ремонт у шкільному спортзалі. А от відновлювати амбулаторію ще тільки планують. Та все ж голова Калинівки хоче, що село було в об’єднаній громаді, адже грошей тоді матимуть ще більше.
Тоді трошки бюрократія зникне. В нас будуть розв’язані руки і ми самі зможемо більше робити,
– додав Вадим Булкот.
Петро Порошенко анонсував, що об’єднані територіальні громади будуть мати змогу самостійно розпоряджатись землею. Невдовзі повинні зникнути і районні адміністрації. Поки вони існують, громада не відчуває себе повністю незалежною. Станом на грудень 2017 року в Україні створили 665 об’єднаних територіальних громад: одні вже працюють, інші поки чекають на вибори.
Джерело: 24tv.ua
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!