Релаксуючі шоколадні магазини та казкова архітектура – британське видання The Independent про Львів

Львів © Getty

“Релаксуючі шоколадні магазини та казкова архітектура – ось чому українське місто є ідеальним місцем для відпочинку”, – так описує Львів туристка Емма Хендерсон з Англії у відомій британській газеті The Independent, – передає Lviv1256.com.

Чому їхати?

У Львові відбувається понад 100 фестивалів у рік.

Тут нема спеціальних  днів, коли варто приїхати, тому що курс обміну валют фунта до української гривні є дуже вигідним.

У Західній Україні,  в 45 милях від польського кордону, Львів далеко від  конфлікту. Протягом останніх двох десятиліть його жителі відчайдушно намагалися позбутись колишнього радянського статусу, щоб об’єднатись із рештою Європи. Будинки розфарбовані яскравими фарбами, багато п’ятизіркових готелів, відкритих до Євро-2012, є велика кількість піцерій та винних барів. І завдяки безлічі художніх галерей, пам’ятників, соборів та музеїв  стає зрозумілим, чому ця поїздка перетворюється на популярну культурну подорож.

Дім для 720 000 чоловік, Львів – це компактне та прогулянкове місто (хоча бруківка під ногами може ускладнити прогулянку), у центрі – історичне Старе місто. Брукована Площа Ринок (2) – це центр, оточений пастельними будівлями 16 століття. Туристичний інформаційний центр (3) є тут же.  Він відкритий щодня з 10:00 до 18:00 з понеділка по п’ятницю  і закривається о 5 годині вечора в суботу та о 16:00 в неділю.

Rynok Square is the heart of the city, with plenty of restaurants and bars © Jorge Láscar | The Independent

Центр міста  доволі плоский, хоч і розташований навколо найвищої точки, замкового високого пагорба (4), звідки відкриваються чудові панорамні краєвиди та чітко видніється контраст між будинками у радянському стилі  з одного боку  і шпилями та куполами Старого міста з іншого.

Поточний курс: £1 = 35 українська гривня (гривня)

День перший

За туристичним інформаційним центром є Ратуша (5). Підніміться  400 сходинками ратуші (найвища в Україні, висота 65 м) на оглядовий майданчик для панорами Старого міста. Стережіться, адже сходи дуже круті і зношені – це не для слабких.

Стара радянська машинка на брукованій вулиці © Emma Henderson | The Independent

Шанувальникам шоколаду варто побувати у Львівській майстерні шоколаду (6) на вулиці Сербській, 3 – заклад відкритий з 9:00 до 23:00. Тут є багато варіантів: вибір власного трюфельного набору або посиденьки на терасі з традиційним львівським гарячим шоколадом – великим, кремовим і добре приправленим.

Ринки у Львові також великі. Неподалік від площі Ринок, на вулиці Підвальній, є щоденно відкритий книжковий ринок (7), над яким возвеличується великий пам’ятник Івану Федорову – батькові слов’янського друкарства 16 століття. Це також місце, де можна знайти вінілові записи – переважно з радянських часів,  – а також старі нотатки, монети, армійські значки та інше.

Традиційний львівський гарячий шоколад великий, приправлений і подається з паличкою кориці © Emma Henderson | The Independent

Підіть у похід

Домівка для культури поляків, вірмен, євреїв та австрійців, а також українців, Львів –  це “шведський стіл” церков. У час радянської влади багато з них були призначені для інших цілей, і лише в 2011 році вони повернули собі своє призначення. Найбільша – єзуїтська церква, інакше відома як церква св. Петра і Павла (8) – була тимчасовим місцем зберігання більше 2 мільйонів наукових книг. Щоб оглянути маршрут прогулянки, завантажте на смартфон програму GPS My City: прогулянкова екскурсія (довжиною в 1 милю), яка використовує офлайнові карти, починаючи з Бернардинського собору та монастиря (9), включаючи Латинський кафедральний собор (10), Вірменський собор (11), що закінчується в кармелітській церкві (Храм Святого Архистратига Михаїла) (12).

Початок довгого шляху до Високого замку починається з іржавих старих сходів © Emma Henderson | The Independent

 Обід на ходу

Поверніться на площу Ринок – там ви знайдете Першу міську пекарню сирників та штруделів «Львівські пляцки» із незвичайно смачними виробами (13). Тут є різновиди штруделів – як солодких, так і гостреньких чи солених, зроблених перед вами і поданих великими порціями, щоб з’їсти у приміщенні або забрати з собою. Шматок коштує близько 1,20 фунта.

© Emma Henderson | The Independent

Біля туристично-інформаційного центру (3) є мережа велосипедів від Next Bikes (14) – прокат велосипедів. Вони працюють за принципом pay-as-you-go (оплата на місці) після реєстрації за допомогою телефону або терміналів; повертаєте їх до стендів після використання. Україна приєдналася до схеми у 2015 році і має близько 165 велосипедів на семи станціях. Катаючись, зробіть петлю містом або поїдьте на південь до Стрийського парку (15), який має ставок з лебедями, парниковий та кам’яний сади. Потім зверніть на північ, щоб віддати свій велосипед у парку Івана Франка (16).

© Emma Henderson | The Independent

Прогулянка в парку

Після того, як віддали свій велосипед біля входу в парк (станція №9101), прогуляйтеся широкими алеями парку Івана Франка з кленовими, дубовими і каштановими деревами. Це одна з небагатьох зелених ділянок міста, яка стала першим відкритим парком для громади (більшість людей похилого віку знають цей парк як “Парк Костюшка”, назва у 1912-1945 рр). У парку є альтанка-ротонда, дивлячись на яку  наче поринаєте у лондонську атмосферу.

© Emma Henderson | The Independent

Обід з місцевими мешканцями

Тримайтеся подалі від вулиць, забитих туристичними ресторанами навколо площі Ринок, і відвідайте “Трапезну” у Музеї  Ідей (17) на вулиці Валовій, 18А. Не бійтесь – відкриваючи двері, ви заходите в крихітну галерею, але, спускаючись сходами вниз, ви знайдете ресторан, у якому колись була монастирська трапезна. Це доволі просте місце для сніданку, але з фантастичною їжею в атмосферному підвалі з низькими стелями та зношеними дерев’яними лавами. Спробуйте гілочки, запечені в меді, і печеню кроля. Більшість страв коштують близько 1,50 фунтів стерлінгів, тому замовте кілька і поділіться один з одним.

Другий день

До пізнього сніданку

Вам доведеться рано встати, щоб пообідати в ресторації Бачевських (18) – черги тут вже з 9 ранку. В оранжереї може розміститись 30 осіб. Тут сім’я Бачевських, яка у 18 столітті створила перший Львівський лікеро-горілчаний завод, запропонує вам келих шампанського та келішок горілки, чай або каву  і цілий “шведський стіл” – приблизно за 2,50 фунта. Їжа є досить посередньою, але вам сподобається прекрасний інтер’єр –  у  кожному куточку  зелені рослини, всюди такого ж кольору велюрові “коктейльні” сидіння, пташки, що цвірінькають, та піаніст, який грає українську музику.

© Emma Henderson | The Independent

Культурний день

Львівська національна картинна галерея (19) розташована у великій будівлі 19 століття Палацу Потоцького на вулиці Миколи Коперника та у ще одній споруді на вулиці Стефаника (20). Колекцію становлять європейські твори мистецтва, починаючи з 14-го до початку 20 століття, – включно з картинами Рубенса, Гойя та Брейгеля, у той час у другій галереї – переважно польська колекція витворів мистецтва.

Аперитив

Тут є безліч кафе, у багатьох з яких створюють свої власні напої. Одне з найкращих – Під Синьою Фляшкою, вул. Руська, 4 у дворі (21). Знак блакитної пляшки веде до традиційної кав’ярні з опуклою стелею та інтер’єром, де освітлення –  у формі свічок. Тут ви не знайдете англомовних гостів, але кава є міцною, а українська музика цікавою. Якщо ви надаєте перевагу коктейлям, підніміться нагору в бар Josper у ресторані Panorama (22), звідки відкривається краєвид на площу Свободи, і де ви будете на рівні з дахом Оперного театру.

Вишенька на торті

Львівський оперний театр (23) – це одне з наймасштабніших місць у місті. Театр побудований за проектом польського архітектора Зигмунта Горголевського як гібрид стилю ренесансу та бароко –  з крилатими бронзовими статуями, що символізують комедію, драму та музику. Показ класичних опер і балету, вартість квитків – від 1,40 фунта стерлінгів за найдешевші місця до найдорожчих за 9 фунтів.

© Emma Henderson | The Independent

Що необхідно для поїздки

Потрапити туди

Немає прямих рейсів до Львова. Міжнародні Авіалінії України літають з Гатвіка через Київ до Львівського міжнародного аеропорту Данила Галицького (24), туди-назад – близько 190 фунтів стерлінгів.

Центр міста приблизно в 4 милях на захід від аеропорту – таксі коштує близько 6 фунтів і займає 20 хвилин або 48 хвилин  автобусом від нового терміналу А (де здійснюються рейси МАУ) кожні 10-15 хвилин з 7 до 10 вечора, вартість – близько 12 центів. Автор подорожував з МАУ та Regent Holidays, що пропонує маршрути до Львова та Києва від 855 фунтів стерлінгів на п’ять днів, включаючи переліт та проживання.

Де поселитись 

Ви дізнаєтесь про готель George (25) за рожевим стилем бароко та терасою на другому поверсі. Він має приємний сільський (у доброму сенсі слова) вигляд, вид на місто та смачну піцу. Стартує від 19 фунтів стерлінгів на двох зі сніданком та до 46 фунтів за ніч.

Готель Villa Stanislavskyi Hotel (26) за 25 хвилин ходьби від центру міста.  Ціни від £35 зі сніданком.

П’ятизірковий готель Nobilis (27) розташований у центрі Львова. Елегантні номери з антикварними меблями, а також піано-бар, тренажерний зал та спа-центр. Ціни від £95 зі сніданком.

Джерело: Lviv1256.com

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!