День всіх святих: що треба робити 1 листопада

1 листопада католики і багато хто з протестантів відзначають День всіх святих. Це свято має вищий ранг серед католицьких урочистостей. А в усьому світі воно відоме як день, якому передує Хелловін

День всіх святих (All Saints ‘Day) нерозривно пов’язаний з іншим святом, яке відзначається 2 листопада, – День поминання покійних, або День всіх душ (All Souls’ Day). У ці два дні у католиків і не тільки є традиція відвідувати могили рідних, влаштовувати панахиди, ходити на урочисті меси в церкви.

День всіх святих є і у християн православного обряду, але відзначається він в 8-у неділю після Пасхи, через тиждень після Дня Святої Трійці. В українській греко-католицькій церкві День всіх святих відзначається двічі – і 1 листопада, і влітку.

Християнське свято має більш давні язичницькі корені. 1 листопада у кельтських племен відбувалося святкування Нового року, переддень його називався Самайн. Вважалося, що цей день має особливе магічне значення, потойбічні сили, чарівні істоти і духи померлих можуть приходити в світ людей. На зміну язичницьким віруванням прийшло християнство, але традиції свята залишилися. А спотворена староанглійська назва свята All hallow ees (Меса всіх святих) перетворилося в загальновідоме слово «Halloween», Хелловін. Так тепер називають переддень Дня всіх святих, і відзначають його не тільки католики і навіть не тільки християни, і тим більше не тільки любителі язичницьких обрядів. Хелловін перетворився на веселе сімейне свято, що відзначається в багатьох країнах світу, навіть в Японії і Кореї.

У День всіх святих заведено поминати покійних

День всіх святих присвячується тим святим і мученикам, які не мають свого дня в церковному календарі, навіть тим, що не були канонізовані і чий релігійний подвиг залишився невідомим. Від грецького назви свята Κυριακὴ τῶν Ἁγίων Πάντων походить чоловіче ім’я Панайот.

Історія свята, що відзначається 1 листопада, починається у 8-му столітті. Християни Англії та Ірландії почали замість Самайна святкувати День всіх святих. Пізніше цю традицію перейняв і Рим, і дата була офіційно затверджена Папою Григорієм IV.

Зараз всіх святих поминають в цей день не тільки католики, але і багато християн протестантських конфесій. Як і в наступний за ним День всіх покійних вірних, прийнято відвідувати кладовища, згадувати померлих родичів і молитися про прийдешнє загальне воскресіння.

Джерело: politeka.net

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!