Яків Гімпель – львів’янин, який перетворив мультяшних персонажів на віртуозів фортепіано

Багатьох відомих людей саме герої мультиків надихнули обрати справу всього їхнього життя. Культовий піаніст та композитор Сергій РахмАнінов зізнавався, що жоден музичний виступ не викликає у нього таких емоцій, як гра Міккі Мауса.

Всесвітньо відомий піаніст Ланг Ланг з Китаю запевняє, що стати музикантом його надихнув мультик “Том і Джері”, де кіт віртуозно виконував твори Шопена. Мало хто знає, але так блискучо зіграти свою роль Том зумів завдяки уродженцю Львова.

Яків Гімпель виріс у музичній сім’ї. Тож не дивно, що за клавіші сів уже в шість років, а за два роки вже стояв на сцені. Рідний брат був скрипалем, вони часто виступали в парі. Напередодні Другої світової брати емігрують у США, так і врятувалися. А от їхню мистецьку родину знищили: у нацистських таборах і в радянських в’язницях.

Здобути популярність у Штатах виявилося непростим завданням, а з такою сором’язливістю, як у Якова, то і поготів. Про його віртуозність знали, але у вузьких колах. У 1946 році Гімпеля несподівано запросило на кіностудію Warner Brothers. Там саме готували мультфільм з Баґсом Банні, де він мав зіграти угорську рапсодію Ференса Ліста. Піаніст мав не лише відтворити мелодію, а й стати моделлю для мультиплікаторів. Самому ж Якову такий вид підробІтку не надто подобався.

Якось соромно після всіх консерваторій та філармоній перетворюватися на зайця, тож попросив не вписувати його ім’я в титри.

Інша справа фільми. У Голлівуді одразу полюбили львів’янина. Той легко імпровізував, підлаштовував твори під потрібний настрій і забаганки режисерів. На його рахунку робота над майже десятьма стрічками.

Здавалось, про мультики можна забути, але у 1953 році до нього знову звернуться по допомогу. Цього разу студія Metro-Goldwyn-Mayer. За задумом, Том мав зіграти імпровізації на твори Шопена. Працювали за вже знайомим сценарієм: спочатку запис музики. А потім вже на камеру Гімпелю потрібно було зіграти ці ж мелодії, але комічно жестикулюючи і кривляючись. Мультиплікаторів цікавило все: найменший рух руки і пальців. Цього разу піаніст не збирався приховувати своє ім’я і воно таки з’явилось у титрах.

Мультик вийшов настільки гарним, що отримав статуетку Оскара. Яків продовжував гастролювати Штатами та Європою, але зіркою першої величини так і не став. Парадоксально, але те, чого він соромився, зрештою і збереже його ім’я в історії.

Джерело: 24tv.ua

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!