Пам’ятаєте, я колись розказувала про страви-тригери, які непомильно повертають нас у минуле, до смаку, який живе десь в пам’яті? Такі собі шворочки, за які смикнеш – і точно знаєш, що має бути в кінці. Лисички з кулешою якраз з таких. А ще, для мене це одне з ідеальних смакових комбінацій, особливо, якщо зверху посипати доброю бриндзьою.
Про лисички з кулешою я вже якось писала, але троха інакше смажені – на салі, і з підсмаженою кулешою. А тут буде троха легший варіант, але теж неймовірно добрий.
Спочатку розкажу як я варю кулешу (*) – це ніби не складно, але мені довший час не вдавалося зробити ідеально. Тепер я навчилася і ділюся з вами.
Найліпше кулешу варити в чавунці з грубими стінками, щоб вона добре прогрілася і впріла. Але і в звичайному банячку теж можна, аби не поливаному, бо може пригоріти і поливі прийдуть капці.
На 2 літровий банячок я беру зо 2-2.5 шклянки сухої кукурудзянки і добре її промиваю на густому ситі під струменем води. Тим часом закип’ячую воду в чайнику. Промиту крупу висипаю в баняк, заливаю киплячою водою “на 2 пальці вище від рівня крупи”, даю ложечку солі і ложки зо дві масла або олії, гарно перемішую і на великому вогні даю закипіти, постійно перемішуючи. Як закипіло – вогонь зменшую до найменшого, накриваю покришкою і варю хвилин зо 20-30 для середнього помелу крупи, який я зазвичай купую. За той час вся вода має ввібратися і на поверхні каші буде таке собі озерце з масла. Вогень вимикаю, покришку накриваю і даю кулеші відпочити хоча б хвилин 20.
Ідеально б її ще поставити впрівати в теплу (80-100*) руру, або завинути баняк в ґазету і коц, щоб впріло і помалу вистигало.
Зварену і добре впрілу кулешу можна перевернути “стіжком” на таріль і потім порізати, а можна просто набирати ложкою, поки тепла. А як вистигне – кулеша прекрасно крається плястерками.
Не лякайтеся, що то так довго і багато написано – все дуже просто, після першого варіння все стає на свої місця
З лисичками все ще легше. Їх треба перебрати від листя, і швиденько сполокати під струменем води. В пательні на досить великому вогні розтопити кілька ложок масла чи загріти олії, і в гарячий товщ кинути лисички. Спочатку вони трохи пустять юшки, потім вона швиденько випарується, тоді вогонь зменшити і смажити лисички хвилин 15-20 доки не зм’якнуть. А як зм’якнуть – додати цибульки, ще трошки посмажити, посолити, поперчити, додати сметани і гарно проварити. Сос можна загустити запраженою мукою, але можна і ні.
Ну і найважливіший етап – 2 ложки кулеші, клька ложок грибового сосу, зверху на кулешу – троха бриндзі… А ще якщо горняточко кисляку, ну або келішок чогось зимного… Ай, що я вам розказую… це несамовито, направду!
(*) Кулеша – це не куліш, уточню про всяк випадок. Кулеша – це кукурудзяна каша, зварена на воді. На відміну від баноша, який вариться на сметані.
Джерело: panistefa.com
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!