Впродовж століть козаки хоробро боронили свою державу, воювали із численними загарбниками та впливали на хід історії.
Тому зовсім не дивно, що після такого багатого минулого виникло чимало таємничих та загадкових місць, які маю свою особливу енергетику й притягують відвідувачів з різних куточків країни.
kozakorium.com розповів про 4 загадкові місця козацької слави, які потрібно відвідати усім українцям.
Колодязь любові в Суботові (Черкаська область)
Суботів, перш за все, відомий як резиденція славного українського гетьмана Богдана Хмельницького. Як свідчать легенди, недалеко від центру села стоять три криниці, які були викопані за наказом Хмельницького на честь загиблих козаків. А зараз, за місцевим повір’ям, якщо дівчина вип’є води з трьох колодязів поспіль, то протягом трьох днів знайде свого коханого.
Легенда народилася ще в ті далекі часи, коли козаки гинули сотнями і знайти собі улюбленого дівиці було зовсім не просто. Ось і запримітили вони, що якщо випити води з колодязів, то незабаром обов’язково знайдуть своє жіноче щастя.
Гайдамацький Яр (Вінницька область)
Серед українських сіл особливе місце займає Буша у Вінницькій області, адже всього за 1 км від нього знаходиться заповідне місце – Гайдамацький Яр. Крім того, що на його території ви побачите більше сотні химерних скульптур, створених природою, окрема історія – система печер і підземних ходів.
За легендою, саме тут переховувалися козаки в часи війни з Польщею. І понині кажуть, що десь у яру закопаний їх скарб. Хто знає, можливо, вам вдасться його знайти.
П’ятницький цвинтар (Тернопільська область)
Цвинтар у тернопільському Кременці – один з найстаріших, його історія починається в XVI ст. Коли в 1648 році козаки Максима Кривоноса штурмували Кременецький замок, саме на цьому кладовищі ховали загиблих бійців. Якщо вірити легенді, після одного виснажливого бою козаки були такі втомлені, що не могли навіть поховати своїх побратимів.
У підсумку похорони було вирішено перенести на наступний день. Але коли вони прокинулися, то побачили свіжі могили, над якими стояли білі кам’яні хрести, а там, де були поховані бандуристи, – надгробки у вигляді бандур. Згідно з легендою, вночі хтось поховав загиблих воїнів та встановив на їх могилах білі хрести.
Острів Хортиця (Запорізька область)
За Геродотом, на Хортиці народився батько скіфського роду Скіф. Про це на легендарному острові можна говорити годинами. Напевно, ні з одним місцем в Україні не пов’язано стільки легенд та історій про геройство запорізьких козаків. На Хортиці розташовані не тільки загальновідомі туристичні об’єкти, такі як комплекс “Запорізька Січ”.
Наприклад, у північній частині острова в скелях можна знайти розколину – “Зміїну печеру”. Геродот, який побував на Дніпровських порогах і берегах, писав про загадкову країну Гілею, де Геракл зустрівся з прекрасною Змій-дівицею. Так от, сталося це не де-небудь, а саме в цій печері. Тут у них народилося і троє синів – Агафірс, Гелон та Скіф. Останній очолив могутній скіфський рід.
Найбільше легенд розповідають про козацьке золото. У Січі накопичувалося чимало скарбів, зброї і грошей. Щось козаки добували в бою самі, щось перепадало від розподілу загального прибутку.
Заривали цінності не тільки під землею, але і під водою. І якщо козак гинув в бою, то його скарб так і залишався недоторканим. Під час ліквідації Січі козаки не думали про постійне переселення, а тому не брати з собою свої скарби. Протягом століть на Хортиці знаходили золоті хрести і монети. Але крім золота острів зберігає ще і безліч таємниць.
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!