Мотанки третього тисячоліття. Художниця «оживила» образ української ляльки (ФОТО)

Краса строїв та традицій – на полотні. По-особливому образ традиційної української ляльки-мотанки інтерпретує художниця Марта Бельмега.

Серію картин «Мотанка» мисткиня нещодавно представила вперше – на виставці в Івано-Франківську.

– Ідея виникла несподівано. Першою іскоркою стала випадково знайдена стародавня світлина гуцульського чільця. Головний убір мав вигляд корони і я досі не бачила подібного. Була вражена, що живучи поблизу гір, не знаю що носили мої предки. Зрозуміла, що головні убори, строї, традиції регіонів України – саме та тема, яку хочу розкрити, – розповіла порталу «Український контент» Марта Бельмега.

Випадкове стародавнє фото спонукало художницю створити першу картину-мотанку «Гуцульщина». А далі – розпочався пошук та дослідження інформації про традиційне вбрання інших регіонів.

– Я пишу ті убори і строї, що в першу чергу вразили мене саму. Кожній картині передує тривале дослідження. Традиції важливі. Але я прагну показати український стрій не як шаровари і віночок, а значно глибше, – ділиться Марта. – Образ ляльки-мотанки обрала не випадково. Це прадавній український оберіг, символ зв’язку між поколіннями. У своїх роботах намагаюсь поєднати минуле та сучасне, «оживити» стародавню ляльку вже в образі сучасної жінки з плоті і крові, що має особистість і характер.

Кожна робота художниці – це втілення минулого, що ожило. Нині в серії вже більше десяти картин і це не межа, адже як зізнається мисткиня, ідей – мільйон!

– Робота дається нелегко, але від того лише цікавіше. Головна складність у тому, що відтворюю стародавній стрій за фотографіями. Який він на дотик? Яку форму приймає в русі? Все це маю уявити перш ніж писати. Але однозначно можу сказати, що нові мотанки будуть! І однозначно планую виставки поза Івано-Франківськом.

Джерело: kontent-ua.com

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!