Вилкове ідеально підходить для тихого сімейного відпочинку і не залишить байдужим нікого.

Вилкове – перлина Придунав’я
© piterhunt.ru
Незвичайність міста полягає в тому, що стара його частина розташована на воді. Тому вулицями в місті слугують канали, якими переміщаються переважно на місцевих “гондолах” і моторних човнах, що є найпопулярнішим транспортом у місті.
Канали, звані єриками, у Вилковому неширокі – всього 1-2 метри завширшки, вони займають до половини території міста, і по каналах на човні можна потрапити в будь-яку його частину.
Жителі міста плавають єриками, стоячи в човні і відштовхуючись від дна і берегів довгим веслом, схожим на жердину, який називають бабайкою. Човнами за допомогою таких бабайок вправно керують не тільки чоловіки, але й жінки та навіть бабусі, яких жартома називають “молодицями на бабайках”.

Facebook Оксани Забужко
Місцеві жителі плавають на місцевих гондолах ©
По обидва боки каналів і вздовж будинків – дерев’яні кладки-тротуари, якими пересуваються жителі. А через єрики перекинуті простенькі дерев’яні містки, які за необхідності перетворюються у своєрідні розвідні мости – їх можна підняти, для того щоб провезти каналом вантаж.
Унікальність Вилкового полягає ще і в тому, що більшість населення міста складають старовіри – липовани. Селище тут у середині ХVII століття заснували донські і запорізькі козаки, переслідувані царською владою за релігійними та політичними мотивами, і змушені тікати на Дунай. В ті часи територія дунайського гирла належала Османській імперії, яка дуже прихильно поставилася до невірних.
У центрі міста височіють старообрядницький храм Різдва Пресвятої Богородиці.

piterhunt.ru
Вилковці переважно ходять до старообрядницької церкви ©
Спочатку поселення називалося “Липованське”, пізніше місто було перейменовано у Вилкове. Своєю теперішньою назвою місто зобов’язане своєму географічному положенню, адже в цьому місці Дунай розходиться кількома рукавами, які перетворюються у своєрідні “вила”. Звідси і назва – “Вилкове”.
Окремо варто згадати і про основні заняття місцевих жителів. Їхні городи знаходяться в основному на островах, до яких вони плавають на човнах. Добривом тут, як у стародавньому Єгипті, служить мул. Вилкове славиться своєю полуницею, яка родить тут практично круглий рік, а також знаменитим виноградом сорту “Новак”. Цей сорт абсолютно унікальний, його смак не можна переплутати ні з яким іншим виноградом у світі, адже більше ніде виноград не росте на воді та мулі.
З цього винограду роблять не менш знамените чудове вино “Новак”, яке одночасно і ніжне на смак, і має високий градус.
Місцеві жителі жартують, що вилковця, який скуштував вино “Новак”, можна легко впізнати: щоб не впасти у воду з вузької кладки, він хитається тільки вперед-назад, а не вліво-вправо.

piterhunt.ru
Виноград Новак і вино з нього – візитна картка Вилкового ©
Але найголовнішим заняттям і основним джерелом доходу вилковців є риболовля, яка ведеться практично промисловими масштабами. Порибалити сюди на вихідні приїжджають гості з різних куточків України, а також з Росії та інших країн.
Крім того, у Вилковому розташована адміністрація Українського Дунайського біосферного заповідника, чия територія охоплює острови дельти Дунаю, плавні на північ по Дунаю, озера дельти і двокілометрову смугу морської акваторії вздовж узбережжя.
Туристам пропонують екскурсії на катері Дунаєм, під час яких можна побувати на “нульовому кілометрі” – в місці впадання Дунаю в Чорне море, а також помилуватися мальовничою природою Дунайського біосферного заповідника. Як правило, у вартість екскурсії входить смачний обід з вином “Новак”.

piterhunt.ru
Нульовий кілометр – місце впадання Дунаю в Чорне море ©
“Вилкове – чудове місце. Мені дуже сподобалося і саме містечко, і екскурсія Дунаєм, під час якої ми пропливали повз 0 км. Я дуже рада, що побувала у Вилковому, у мене залишилися тільки позитивні та яскраві враження від поїздки”, – ділиться враженнями на одному з сайтів туристка Вікторія.
Як дістатися?
Автошляхами з Одеси до Вилкового – близько 230 км. З Одеси сюди регулярно ходять автобуси. Також організовуються групові тури.
Переночувати у Вилковому можна в міському готелі або ж зняти кімнату, домовившись із бабусями на автостанції.
Джерело: tsn.ua
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!