Поїздка в мальовничу Колочаву: оренда житла, екскурсії і ціни

Все, що потрібно знать про відпочинок у закарпатському селі – читайте в матеріалі.

У горах Закарпаття в 30 км від озера Синевир є мальовниче село Колочава, – пише ТСН.ua

Цей населений пункт є найдовшим селом в Україні, протяжність якого складає понад 40 кілометрів.

У Колочаві є все, а раптом чогось немає — це знайдуть і доставлять. При цьому тут не знайдете нічних клубів, пафосних ресторанів тощо.

Карпати влітку вражають стрімкими гірськими річками і багатством природи Карпати влітку вражають стрімкими гірськими річками і багатством природи

Дорога, як пише Лала Тарапакіна, до Колочави нормальна, а місцями навіть чудова.

Проживання в Колочаві. Місцевий преміум-готель “Ажіо” на 30 місць. Затишно, цивілізовано, сауна в готелі, зручності в номері, а тутешня кухарка зайняла перше місце на фестивалі місцевої національної страви – кнедликів. Тому, вимагайте у пані Лялі кнедлики і смачний суп із білих грибів.

Вартість номера для сім’ї з трьох осіб — 250 гривень.

Є й альтернатива — садиба Миколи Марковича: дерев’яний будиночок з лазнею на сім місць (60 грн. за місце).

“Ніч у музеї” в Колибі Лісоруба – 20 грн.

Із харчуванням у Колочаві проблем немає. Тут готують смачно, недорого, а порції величезні. Наприклад, тарілка з сімома сирниками з домашньою сметанкою — 20 гривень. Велика чашка чаю — вісім гривень.

Поїсти можна і в кафе. Але краще і правильніше за все харчуватися там, де ви живете — місцеві жителі готують чудову домашню їжу з національним колоритом.

Крім того, у Колочаві багато розваг.

По-перше, у самому селі є музей під відкритим небом “Старе село”. Тут представлена справжня церковно-приходська школа, майстерня лабутенів середини минулого століття і справжнісінька вузькоколійка, яку зберегли селяни ще з 1959 року, коли її використовували для перевезення лісу. Зараз на ній катають туристів.

Колочава – мальовниче село Закарпаття © “Знайдено в Україні”

Крім того, там є спецнамет, де можна зупинитися на ночівлю всього за 20 гривень зі зручностями. Екскурсовод-адміністратор “Старого села” Василь Дербак розповідає так, що можна заслухатися. Він знає про Колочаву все.

2. Музей “Стара школа” — радянські шкільні роки в усіх подробицях, аж до інформаційних табличок.

3. “Любов і папуги” Василя Макара: єдина в Україні приватна птахоферма із понад 2000 порід папуг і голубів. А ще Василь Макар знає пташину мову і розуміє, про що вони говорять одне з одним і з вами.

4. Бджолина лікарня і Чарівна Пасіка. Лікування бджолами відбувається у маленькому дерев’яному будиночку, де встановлена лежанка, під якою гудять 300 тисяч бджіл. Це надає позитивні емоції, а суглоби починають краще працювати.

Колочава – мальовниче село Закарпаття © “Знайдено в Україні”

Послуга коштує 50 гривень за годину.

5. І головне враження від подорожі — сходження на Стримбу. Тут можна зробити панорамні фото неймовірної краси найвищої точки з позначкою “Стримба. 1719 м” біля хреста.

На окрему розповідь заслуговує школа вівчарства, яка знаходиться високо в горах.

Вівчарі живуть усе літо ― пасуть овець і кіз з усього села, доять їх і роблять сир. Робота у хлопців каторжна, але почесна, та ще й передається з покоління в покоління. Їх троє: “старшук” і два його помічники. Режим дня приблизно такий: випас худоби, вранішнє, денне і вечірнє доїння (чітко по годинах: 05:00-12:00-17:00), виготовлення сиру та бринзи, відлякування вовків та ведмедів від отари. Біля намету завжди горить вогонь – як традиція справжніх вівчарів, тому що ватра ніколи не повинна згаснути.

Слід зазначити, що заробіток невеликий – 100-130 гривень з однієї рогатої голови в сезон. В отарі зараз близько 200 голів.

У Колочаві також є форелева ферма, чани з мінеральною живою водою, заповідник з ведмедями, озеро Синевир і ще 101 розвага.

Колочава однаково підходить усім: свіжопознайомленим романтикам, сімейним парам зі стажем і дітьми, компанії друзів і навіть одинакам у пошуках істини.

Колочава – мальовниче село Закарпаття © “Знайдено в Україні”

Тут дуже чисто. У Колочаву варто приїхати хоча б раз.

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!