Олександра Рогачова з Коломиї у 24 роки створила додаток Inkhunter, який дозволяє “приміряти” татуювання.

Історію успіху коломиянки розповів онлайн-журнал Marketing Challenge.
З дитинства Олександра Рогачова захоплювалася математикою і головоломками, брала участь у шкільних олімпіадах, а в старших класах зацікавилася інформатикою.
Отримавши атестат, вагалася у виборі між механіко-математичним і факультетом комп’ютерних наук. Вибрала другий – і не прогадала. Вчилася у Харкові, в університеті ім. Каразіна. Зараз їй 24 роки, вона CEO американського стартапу з 6 мільйонами користувачів, мешкає у Нью-Йорку.
Ще у 2014 році Олександра з університетськими друзями виграла хакатон на тему технологій доповненої реальності – розробили прототип додатку, який показує користувачу, як на його тілі буде виглядати татуювання.
Після навчання Олександра працювала в аутсорсинговій компанії, ідея з додатком відійшла на другий план, нею займалася у вільний від роботи час.
Демо-версія Inkhunter з’явилася в AppStore в 2015 році, але користувачі її проігнорували.
Успіх до дівчини прийшов у лютому минулого року. Олександра зібрала нову команду і покинула роботу. зароблених грошей вистачило, щоб зосередитися на власній ідеї. Взялися доводити розробку до пуття. З часом отримали новий продукт – зрозумілий, зручний, з гарним дизайном. Однак і нову версію користувачі завантажувати не поспішали.
Олександра почала шукати інвестиційну підтримку на Заході – відправляли заявки в європейські і американські інкубатори. Написала також релізи про додаток у кілька західних ЗМІ.
Першими відгукнулися журналісти The Daily Dot, які опублікували матеріал про український додаток вночі за київським часом.
“Вранці прокинулася, а в нас купа твітів і листів на пошті”, – пригадує Олександра.
А потім про додаток написали Product Hunt, TechCrunch, Vogue и Cosmopolitan і численні видання в 40 країнах. Додаток Inkhunter швидко зібрав першу сотню тисяч користувачів.
Олександра разом зі своїм партнером Павлом Разумовським отримали пропозицію від американського акселератора стартапів ERA переїхати до Нью-Йорка. Їм запропонували 40 тис. дол стартових інвестицій.

Влітку 2016 року українці прилетіли в США.
В Америці дуже добрий ґрунт для будь-яких починань, каже дівчина. Експерти в ERA вчать будувати бізнес. “Вони знаходять больові точки, відкривають очі на дійсність, допомагають усвідомити некомпетентність”, – розповідає Олександра. Ще одна перевага американського досвіду – нові знайомства в інсторських і експертних колах.
Олександра зізнається: вдень і вночі її не відпускають думки, як рухатися швидше.
“Поки я обідаю, десятки команд працюють і можуть завтра обігнати мене”, – каже дівчина. Шалена конкуренція змушує чітко визначати пріоритети тут і тепер.
Поки що команда Inkhunter тримає темп. Недавно домовилися про партнерство з кіностудією Fox. Компанія знімає серіал, головний герой якого має багато татуювань. Fox запропонувала розмістити галерею цих тату в додатку.
Олександра з командою готує нові проекти і шукає інвестиції. Подробиць не відкриває, але обіцяє скоро потішити добрими новинами. Її компанія продовжує працювати у сфері доповненої реальності, але не буде обмежуватися тільки віртуальними татуюваннями.
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!