Хтось має лише один комп’ютер, у когось взагалі жодного, а у Миколи Щербини їх майже сотня. Чоловік уже понад десять років колекціонує техніку. Комп’ютерів та допоміжних пристроїв уже так багато, що у кімнаті не поміщаються. Тож львів’янин хоче створити у місті музей ІТ та інновацій не гірший, ніж у Каліфорнії.
Захоплюватися комп’ютерами Микола Щербина почав ще у дитинстві. А от колекціонує техніку останні десять років.
«На даний момент в мене є більше, ніж 90 комп’ютерів, переважно все в робочому стані. Стараюся, що б все працювало, щоб воно мало гарний вигляд», – каже колекціонер техніки Микола Щербина.
Така любов передалась від батька. Професор факультету прикладної математики Юрій Щербина й показав перші у житті сина комп’ютери.
«Я старався показати у свій час, коли ще Микола вчився в школі, різні можливості. В мене є товариші електронники, але він вибрав це», – розповідає батько Миколи Юрій Щербина.
Має колекціонер й свій перший комп’ютер ‒ «Електроніка БК», з якого все почалося. От тільки не пригадає, де він серед цих усіх коробок. Тож показує ексклюзивні прилади, як калькулятор «Іскра 1122» або ноутбук зразка 85-го року «Tandy» ТRS 80.
«Екранчик, як ви бачите, доcить такий невеличкий ЛСД-екран, але тим не менше тут була можливість набирати тексти і навіть по модему передавати дані», – говорить Микола Щербина.
Ноутбук «Sharp» заміняв настільний комп’ютер. Майже 40-кілограмовий екземпляр 70-х років «Іскра 1256» – популярний був серед військових.
Окрім комп’ютерів, Микола Щербина колекціонує й допоміжну техніку. У нього є матричний принтер «Д180» польського виробництва. Подібні досі працюють в Ощадбанку чи на пошті. Тішиться, що має компактну модель 1984 року від «Apple».
«Тут є ручка для переноски його і він досить легенький. Це в мене цілком така повноцінна система, як бачите: є комп’ютер, монітор, приблизно тих часів і навіть джойстик», – каже колекціонер техніки.
У колекції Миколи й один екземпляр «ПК 01 Львів» середини 80-их. Цей комп’ютер створили у Львівському політехнічному інституті.
«Він випускався в досить великій кількості і не тільки в нас у Львові, в принципі, на всіх просторах колишнього Радянського Союзу продавався цей комп’ютер», – розповідає чоловік.
Зазвичай комп’ютери чоловік купує на тематичних форумах, сайтах та аукціонах. Дещо обмінює з колегами по захопленню.
«З кожним роком це стає все більш дорогим задоволенням. Є, звісно, неадекватні якісь ціни, люди виставляють. Є люди, що нищать те, що залишилось в робочому стані», – констатує Микола.
Третину своєї колекції чоловік лише двічі показував на люди. Тож вирішив не тримати все під замком. Тепер думає над створенням музею ІТ та інновацій у Львові. Хоче, аби той був не гіршим за Музей комп’ютерної історії у Каліфорнії.
«Хотілося б, власне, от на такому більше світовому рівні все ж таки цим зайнятись. Тому, що я думаю, що для нашого міста – це буде такою цікавою родзинкою», – підсумовує Микола Щербина.
Джерело: zaxid.net
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!