День Святої Трійці вважається найбільш веселим і радісним святом, в Україні його ще називають Зеленими святами. Дні перед Трійцею іменуються Клечальним або Русальним тижнем, а перші три дні після – Зеленими святами. Святкування Трійці супроводжується різними обрядами і прикметами, багато з яких збереглися ще з дохристиянських часів.
Що потрібно знати, щоб правильно зустріти свято Трійці?
День Святої Трійці дуже символічний. Він нагадує нам про відродження, не дарма святкується тоді, коли вже всі квіти і дерева цвітуть. Існують певні традиції, які нагадують про те, як же все-таки правильно святкувати Трійцю.
Підготовка до цього великого свята розпочинається заздалегідь: люди повинні провести ретельне прибирання будинку (і двору, якщо ви живете в приватному секторі), викинути старі речі, які вже навряд чи згодяться (в першу чергу треба позбавитися від речей, які асоціюються з поганими ситуаціями в житті). За день до свята необхідно Прикрасити будинок гілками берези, дуба, клена чи липи (не використовувати гілки осики або верби), а також ароматними травами – лепехою, м’ятою, мелісою, чебрецем, волошками та іншим.
Початок свята – вечір суботи перед безпосередньо самою Трійцею. Люди повинні сходити на вечірню службу з букетом свіжозібраних квітів. Раніше під час служби було прийнято стояти на колінах, однак зараз ця традиція відійшла – потрібно просто молитися про прощення гріхів та допомогу у кримінальних справах.
Ще з язичницьких часів є традиція у цей день згадувати про померлих. Саме тому день до Трійці називається «батьківським», люди зазвичай відвідують могили родичів на цвинтарі, приносять туди квіти.
Після ранкової служби в неділю можна нарешті зібратися всім за одним столом і відзначити це свято. Люди готують абсолютно різні страви, бо обмежень тут немає, однак традиційним вважається випікання короваю – символу благополуччя.
Зазвичай у цей день відбуваються гуляння та ярмарки.
З Трійцею сплелися ще й деякі язичницькі традиції – наприклад, молоді люди можуть вибирати наречених і робити їм пропозицію, дівчата плетуть вінки і водять хороводи.
Після того, як ви з’ясували, як святкувати Трійцю, виникає ще питання про прикмети, притаманних цього свята. У четвер на Троїцького тижня дівчата збираються разом і плетуть вінки, після цього вішають їх на дерево, а у день свята вони повинні прийти до цього місця і подивитися, чи не сталося чого. Якщо вінок зів’яв, то це означає горе і, можливо, навіть смерть. Але існує й інша версія щодо зав’ялому вінку – він означає радість і заміжжя.
Немає суперечностей тільки в тому випадку, якщо вінок залишився свіжим. Це означає, що бажання дівчини обов’язково здійсниться.
В кінці святкування дівчата кидають ці вінки у річку і дивляться, як вони будуть вести себе у воді. Передбаченнями в цьому випадку займалися жінки старшого покоління і трактування завжди розрізнялися. Молоді люди повинні зловити вінок біля симпатичної дівчини і віддати його тільки за поцілунок.
Хлопці і дівчата перед Трійцею можуть зібратися разом на галявині, де берези утворюють своєрідні “ворота”. Далі вони мають пройти за руку із людиною, яка подобається, після цього вони можуть разом провести вечір, а після й одружитися.
У цей день не можна сумувати, ображатися і думати про погане.
Джерело: Новини Полтави
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!