До початку другої світової 60% розвіданих радянських запасів газу перебували в Україні.
У 1948 році було розпочато експлуатацію газопроводу “Дашава — Київ “. На той час він був найпотужнішим газопроводом в Європі (пропускна здатність — близько 2 млрд м³ на рік).
У 1951 році газопровід був продовжений з Києва через Брянськ до Москви (і названий Дашава — Київ — Брянськ — Москва (1301 км)).
Тільки з прикарпатських родовищ і лише в Росію і соцкраїни було викачано близько 500 млрд кубометрів газу. При нинішньому рівні споживання цієї кількості палива Україні вистачило б майже на 17 років. Український газ з 1960 року поставлявся до Білорусі, з 1961 — в Прибалтику, з 1966 — в Молдову. У 1967 році по газопроводу “Братство” паливо пішло в Чехословаччину, Австрію, а пізніше в Румунію і Болгарію. У 1975 році до списку країн, які споживали український газ, додалася ще й Угорщина.
Ще 40 років тому Україна видобувала в два рази більше газу, ніж вона споживає сьогодні. Рекордний показник видобутку становить 68,7 млрд м3 — це більше 30% від загальносоюзного показника. У 2016 році Україна спожила 30,3 млрд м3.
Починаючи з другої половини 70-х років видобуток в Україні падав. Старі родовища вичерпалися, а нові не розвивалися. Ось чому ми змушені були два десятки років незалежності купувати “дешевий” газ у РФ і лише зараз відновлюємо потужності. Сьогодні Україна видобуває 20,2 мільярдів м³ газу.
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!