Метаморфози фонтану на площі Галицькій: німфа, юнак і кульбаба

Метаморфози фонтану photo-lviv.in.ua

У 1880 році площу Галицьку прикрасила криниця з фонтаном та скульптурою героїні однойменної балади поета Адама Міцкевича – Світезянки. Триметрова білокам’яна німфа одразу стала окрасою площі й улюбленицею львів’ян, а особливо художників і фотографів.

1904 photo-lviv.in.ua
1920-1939 photo-lviv.in.ua

Автором алегоричної фігури був відомий польський скульптор, випускник Віденської Академії Тадеуш Блотніцький (1858-1928). Скульптуру він створив на замовлення львівського магістрату, а у 1879 році на конкурсі отримав за неї нагороду Академії – “Preisstipendium”.

1910-1939 photo-lviv.in.ua
Естампна графіка, 1941-1944 photo-lviv.in.ua

Світезянка безслідно щезла зникла з площі приблизно у 1950 році.

Замість німфи криницю прикрасили скульптурою хлопчика (на жаль, її автор – невідомий). Схожу скульптуру дослідники знайшли на Личаківському цвинтарі, на могилі юнака, який трагічно загинув.

Метаморфози фонтану 1963 photo-lviv.in.ua

Приблизно у 1970 році і цю скульптуру демонтували, а за кілька років тут встановили абстрактну композицію “Кульбаба” роботи львівського художника Олега Микити. Вона існує досі.

“Кульбаба”, сучасне фото з Вікіпедії photo-lviv.in.ua

Джерело: Фотографії старого Львова

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!