ТОП-5 незвіданих печер Львівщини

Прийма, Розгірче, Медова, Страдчанська, Кам’янка — туристичне багатство Львівщини.

Львівська область багата не лише на архітектурні споруди, але й на пам’ятки природи, зокрема, печери. Нога туристів рідко ступає на кам’янисту поверхню природного мистецтва, але завдяки рішучим спелеологам можна довідатись і подивитись на різні цікавинки нашої місцевості.

Печера Прийма (стоянка неандертальців)

Печерний Комплекс на Миколаївщині (с. Прийма) має приблизний вік 45 тисяч років і може похвалитися статусом “мисливського табору” давніх людей — неандертальців. “Споруда” витворена природою має три поверхи, утворені у результаті вивітрювання та вимивання породи.

Дослідники схильні вважати, що перший і другий яруси могли слугувати печерним храмом: внизу стояли вівтарі, а нагорі — ховали вождів і героїв, про що свідчать також знайдені рукотворні статуетки. Третій ярус містив ходи між колонами та увінчувався обтічним куполом.

Археологічні розкопки в цьому місці тривали 10 років, і 2004 року тут таки знайшли останки неандертальця та керамічний посуд. Серед істориків також побутує думка, що печера слугувала пристанком давнім людям лише у холодну пору. Окрім того, сюди не досягали повені, а з “тераси” можна було здалеку помітити ворога.

Печерний монастир в Розгірче

Поблизу с. Розгірче на Стрийщині, у XIII-XIV ст. постає печерний монастир, хоча ранні написи на стінах унікальної пам’ятки свідчать про діяльність людей ще у в VIII-VII ст. до нашої ери.

Дослідники поєднують у здогадках двоярусну споруду із оборонними укріпленнями доби Київської Русі: наскельною фортецею у сусідньому селі Бубнище (за 15 км від с. Розгірче).

Печерний монастир розташований біля підніжжя стародавнього Городища, про яке нагадують лише непоказні земляні вали.

Медова Печера

Печера-пам’ятка природи, що розташована у Винниківському лісопарку (Львів, Майорівка). У ХІХ столітті тут була каменоломня, на місці якої й утворилася печера, відома також під назвою Медунка, яка походить від кольору вапняку, у залежах якого утворилися печери.

“Зали” печери поєднані між собою та впродовж років приваблювали до себе як відомих істориків, так і цікавих туристів. 1914 року її прирівнюють до найцінніших пам’яток природи в околицях Львова.

Із печерою пов’язана легенда про скарб короля Данила, який спробував відшукати місцевий мельник. Коли скриню вже було знайдено, у печері з’явився дух у вигляді дідка з бородою. Потойбічний житель надурив мельника, ввівши його в оману про пожежу млина. Після того, як золотошукач зрозумів правду, вирішив більше не зв’язуватись із духами і скарбів не шукати.

Страдчанська печера

На лівому березі р. Верещиці, біля с. Страдч на Яворівщині розташована однойменна печера, у якій також до 14 століття діяв монастир. Печера має глибину 359 метрів та приваблює паломників, зокрема і кам’яним хрестом ХІ століття, який зберігся всередині.

Серед інших цікавинок, у печері є кам’яний стілець для сповіді; престол, за яким колись горіло вічне світло; чернечі келії та стіна зі “сльозами Богородиці”.

Більшу частину печери утворили люди, на місці природних тектонічних тріщин. У часи Київської Русі та Галицько-Волинського князівства цей підземний монастир вважався другим  після Києво-Печерської лаври. Зокрема, він згадується 1242 року під назвою “Печера Домажирова” у Галицько-Волинському літописі.

На піку Церковної гори знаходилось укріплене городище, а довкола — ще досі є скульптурні групи, що відтворюють 14 точок шляху Ісуса Христа на Голгофу.

Печери у природному комплексі долини р. Кам’янка

Долина річки Кам’янки на Сколівщині може стати неймовірною знахідною для дослідників та туристів, своєрідним Українським Каньйоном, адже тут розташована ціла низка природних об’єктів: скелі, печери, водоспади, мінеральні джерела вздовж каньйоноподібної долини.

Найбільший водоспад має 5 метрів висоти і впадає у Мертве озеро з “чорною” водою. Також пейзаж прикрашають скелі гірського хребта Ключа, висотою 15-20 метрів та віком близько 55 мільйонів років. Групи скель мають свої назви – “Острів Пасхи”, “Ігротека” та багаті на печери. Порожнини у скелях часто складають довжелезні лабіринти, пов’язані із 20-ма печерами комплексу. Найбільшою вважається “Прохідний Двір”, загальна довжина ходів якої сягає 520 метрів.

На вершині гори Ключ знаходиться пам’ятник січовим стрільцям, а на схилах — низка каньйонів-розколів. Долина ріки Кам’янки є складовою частиною природного національного парку “Сколівські Бескиди”, і активно відвідується туристами.

Джерело: Справжня Варта

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!