Ще у 2012 році у Львові на День Батяра по місту встановили 5 скульптур-батярів. Кожна з цих невеличких скульптур має власну історію і власне призначення.
Батяр ресторану “Амадеус”
Батяр-музикан, що розважає відвідувачів закладу своєю музикою. Стоїть під входом в ресторан “Амадеус” , що на площі Катедральній, неподалік Каплиці Боїмів.

Адреса: пл. Катедральна, 7
Батяр “Віденської кав’ярні”
Батяр-ловелас пропонує випити гальбу Львівського пива поблизу Віденської кав’ярні.

Адреса: просп. Свободи, 12
Батяр ресторану “Кентавр”
Батяр-мандрівник допомагає туристам не заблукати серед вузеньких львівських вуличок, та веде шлях мандрівника до цікавих місць. Зустрічає батяр гостей у самому серці Львова – площі Ринок.

Адреса: пл. Ринок, 34
Батяр ресторану “Mons Pius”
Батяр-фінансист, кажуть, він виконує фінансові бажання. Розташований в затишному вірменському дворику ресторану “Mons Pius”.

Адреса: вул. Л. Українки, 14
Батяр “Дзиґи”
Батяр поблизу “Дзиґи” завжди готовий до нових знайомств та зустрічей, адже знаходиться в одному з найвідвідуваніших та найкультурніших місць Львова – осередку мистецтва, музики, літератури – Мистецького Об’єднання “Дзиґа”.

Адреса: вул. Вірменська, 35
Протягом маршруту на вашому шляху зустрінуться безліч інших цікавих споруд, вуличок, кнайп старого Львова. Головне – не поспішайте, щоб можна було встигнути насолодитися середньовічним духом архітектури та не прогавити найцікавіших дрібниць, яких чимало на вулицях Львова.
Маршрут:
Довідка:
Хто такі батяри?
Львівські батяри – субкультура, що панувала у Львові з середини ХІХ по середину ХХ століття. Батяри мали особливий зовнішній виглад, особливу говірку, полюбляли батярську музику, яка завжди була веселою, енергійною, під яку можна було від душі потанцювати та наспіватись в галасливій кнайпі.
Гуляти вони вміли щей як! Батяр любив гарних жінок, міцну випивку, веселий дотеп і гарну гулянку. Коли вони збирались у другій половині дня у Львові ставало значно веселіше – вони любили жартувати та підколювати усіх, хто смурний траплявся їм на шляху, тому довкола батярів зажди панували веселощі, дотеп та музика.
У Львові батяри жили у двох районах на Личакові ти Клепарові.
В ті часи це невід’ємний символ Львова.
Батяри – Пояснити не-галичанину, хто такий батяр, непросто. Найближчі синоніми – гульвіса, відчайдух. Однак вони не відображають змістового наповнення, а головне – духу цього культурного феномену львівської міської культури початку ХХ ст.
Джерело: LVIVTravel.net
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!