Корінні львів’яни про невідомий Львів

Відомі особистості міста © buro247.ua

Володимир Бєглов, співзасновник і креативний директор проекту The Ukrainians

Володимир Бєглов © buro247.ua

Приїжджаючи до Львова, туристи зазвичай ідуть на площу Ринок, до костелу Ольги та Єлизавети чи Високого замку. Водночас мало хто заходить, наприклад, до району, де розташовані вулиці Генерала Тарнавського і Льва Толстого. А це— одні з найкрасивіших місць для романтичних прогулянок. Тихо, мало машин, взагалі немає громадського транспорту. Тарнавського ніби спіральна вулиця. Підіймаючись нею, переходиш на новий рівень Львова, не менш красивий за кам’яниці площі Ринок. Деякі будинки тут зведені у стилі функціоналізму, який незаслужено обділяють увагою. Як на мене, подібні споруди у чомусь навіть загадковіші за ті, що зі звиклою пузатою ліпниною. І звідси найкраще у Львові видно, як заходить сонце.

Алік Олісевіч, львівський хіппі і правозахисник

Алік Олісевіч © buro247.ua

У Львові маю декілька знакових місць. Одне з них біля церкви Михайла на Підвальній. З 1970-х до середини 80-х там був Святий Сад — місце, де збиралися хіппі і слухали заборонену на той час західну рок-музику. Туди тягнулася молодь з усіх околиць. Вони організовували декілька хіппі-сейшенів — на той, що був присвячений пам’яті Джимі Хендрікса, їхали з усього Радянського Союзу. Міліція заарештувала декілька сотень учасників: когось посадили на 15 діб, когось відправили на Кульпарківську (в психіатричну лікарню). Ця історія лягла в основу книги Андрія Куркова “Львівська гастроль Джимі Хендрікса”. Ще одне таке місце — Личаківський цвинтар. Про нього ніби всі знають, але мало кому відомо, що він, як і Святий Сад, був облюбований хіппі. Після виходу книги Куркова до нас підходили і запитували, чи справді Хендрікса поховали на Личаківському. Все через те, що автор вдало переплів реальні події з містичними.

Костянтин Смолянінов, фотограф, куратор

Костянтин Смолянінов © buro247.ua

За останні десятиліття Львів змінився — став туристичним, бутафорським, але є місця, де час зупинився. Наприклад, на Підзамчі. Воно не надто відрізняється від того, яким було наприкінці 70-х — на початку 80-х. Там ти потрапляєш в абсолютно інше життя. Коли я туди приходжу, відчуваю, що знаходжуся у Львові, який знав. Часто там буваю, відпочиваю від штучності. У тому районі багато усіляких забігайловок зі смачною їжею та випивкою. Поруч — село Знесіння, де теж цікаво. Можна подорожувати вздовж Кайзервальду і селами, які вже стали частиною міста. Там просто і гарно: вузькоколійна залізниця, мости, все дуже австрійське і живописне.

Мар’яна Куземська, керівник програми комунікації “Інститут міста”

Мар’яна Куземська © buro247.ua

Початок вулиці Богдана Хмельницького — це майже центр, але туристи туди потрапляють рідко. Хоча власне тут і почався Львів — тут знаходяться найстаріші церкви Св. Миколая і Параскевії П’ятниці. У цьому районі немає розкручених кнайп, усіляких майстерень шоколаду, магазинів з магнітами і велетенських плюшевих панд. Натомість є прекрасні чебуреки від татар, філіал уже культового бару “Христофор”, залишки кінотеатру ім. Б. Хмельницького, у якому колись крутили тільки індійські фільми, та непомітні на перший погляд стежки, якими можна піднятися на Високий Замок. Я люблю тут гуляти у вихідні, коли у центр краще не потрапляти взагалі. Сподіваюся, туристи нескоро знайдуть сюди дорогу.

Іван Дмитрасевич, співзасновник Startup Depot. Lviv Business Incubator

Іван Дмитрасевич © buro247.ua

У кожному urban-районі Львова можна знайти цікаві місця. Але нерозкритим залишається потенціал багатоповерхівок, з яких можна по-новому подивитися на місто. Я виріс в районі вулиці Кульпарківської, де побудовано декілька чотирнадцятиповерхових будинків. Ще малими вилазили з друзями на дахи і спостерігали за містом. Раджу всім, хто ще не пробував: виділіть частину свого часу, візьміть друзів і підніміться на дах. Окрім цього, у Львові проводять екскурсії дахами. Це три легкодоступні туристичні точки готель “Леополіс”, комплекс RIUS і кафе в готелі “Дністер”. Також є неформальний тур дахами будівель у центрі. Серед інших цікавих місць вулиця Коновальця. Затишна, тиха, зi старими каштанами. Чудове місце для прогулянки у будь-яку пору року. Зараз особливо люблю пройтись нею, коли потрібно відволіктись, просто відпочити. Вулиця особлива і архітектурою будівель кінця ХІХ — початку ХХ століття, кожна зі своєю історією, легендами та таємницями.

Тимофій Олександронець, начальник управління IT Львівської міськради

Тимофій Олександронець © buro247.ua

Вулиця Старознесенська розташована біля Високого замку  доволі популярного місця у Львові, але нею рідко гуляють навіть місцеві мешканці. Про її існування я дізнався, коли святкував там день народження свого друга. На ній дві автентичні церкви та відкривається чудова панорама на Львів. Якщо добре пошукати, можна знайти місце для пікніка і ставок, а пагорбами класно кататися на велосипеді.

Влодко Костирко, художник

Влодко Костирко © buro247.ua

У Львові всюди є гарні будинки, але вони досить типові у своїй красі як для цього міста. Один з моїх найулюбленіших машинний цех на Устияновича, 5 (один з корпусів Львівської політехніки), збудований за проектом Вітольда Мінкевича. Це такий собі неокласицизм міжвоєнного часу, цікава архітектура, немонументальна, невеликого розміру. Там класні ioнiйськi колони. У радянські часи перед будівлею поставили якийсь гараж, і він перекрив увесь фасад. Я захотів намалювати цех тільки-но його помітив, але не зміг через те, що бачив його лише збоку. Рік тому “гараж” розібрали. Так що тепер на Устияновича — класна споруда, родзинка львівської архітектури, яка мало кому відома.

Андрій Худо та Юрко Назарук, засновники ресторанного холдингу “!Фест”

Андрій Худо © buro247.ua

Худо:

Для мене достатньо втаємничене місце — Бернардинський дворик. Коли ти туди потрапляєш, то ніби і в самому центрі Львова, а водночас в затишному кутку, який схований від людей, шуму. Ми там плануємо зробити зону релаксу і ще один зелений осередок в центрі, якого бракує Львову. У дитинстві я любив ходити в парк “Алтайські озера”, ми там ловили рибу. Така собі відпочинкова зона, де немає ресторанів чи пляжу. Але ця територія з потенціалом для того, щоб її облагородити і зробити крутим місцем.

Назарук:

З площі Ринок, бiля сьомого номеру, є вхід до дворика, де розташований справжнiй маєток. Там живуть люди, і це єдиний маєток, що знаходиться за 50 метрів від Ратуші. Схожий на будинок Карлсона. Ще одне класне місце, яке матиме майбутнє, Старий Ринок. Там ще нема натовпiв туристів, але фактури та історії в ньому багато. Просто погуляти тими вулицями — справжній кайф. Також розвиватиметься район колишнього індустріального Львова — Замарстинів, Знесіння. Сидіти на пагорбі Високого замку, пити пиво і дивитися на Львів — то, напевно, найбільше задоволення.

Записав Володимир Волощук для Buro 24/7

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини