Комітет Ради підтримав рекомендацію уряду про виселення УПЦ МП з Почаївської лаври

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної ради рекомендував парламенту схвалити постанову з рекомендацією Кабміну розірвати з УПЦ МП договір оренди комплексів споруд Почаївської лаври.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу парламенту, пише РБК-Україна

Комітет вирішив, що назву постанови №9179 варто викласти більш коректно, а саме: “Про звернення Верховної ради України до Кабінету міністрів України про розірвання з Почаївською Свято-Успенською лаврою договору про безоплатне користування комплексом споруд Почаївської лаври”.

Як зазначається в пояснювальній записці до проекту, на сьогодні Почаївська лавра є джерелом “русского міра” на території ставропігійного монастиря в Україні. Вона вже тривалий час перебуває у юрисдикції Української Православної церкви московського патріархату і стала форпостом антиукраїнських сил та осередком міжконфесійного протистояння й розбрату.

До комплексу Почаївської лаври входить 18 споруд. В оренду Українській православній церкві московського патріархату Почаївську лавру передали у 2003 році. Договір про оренду уклали на 49 років, і діє він діє до 2052 року. Однак є підстави його розірвати.

Як зазначають депутати, історичний розквіт Почаївського монастиря припав на грекокатолицький період – 1712-1831 роки. У 20-40 роках XVIII століття тут були побудовані двоповерхові корпуси келій із трапезною. А в 1771–1791 роках споруджений головний храм монастиря – Успенський собор, будівництво якого фінансував магнат Микола Потоцький, що став ченцем Почаївського монастиря.

Однак у 1832 році російська імперська влада звинуватила греко-католиків в антицарських виступах і незаконно відібрала Почаївську лавру у ченців-Василіан, заселивши натомість своїх православних ченців, які вірно служили московському цареві, що стало відкритим грабунком з боку російського уряду.

“Зараз, у час російсько-української війни, якраз на часі розірвати з Українською православною церквою московського патріархату договір оренди комплексів споруд Почаївської Успенської лаври. Перебування Почаївського монастиря у володінні церкви московського патріархату нівелює не лише українську історію, а й Українську церкву загалом”, – йдеться в документі.

Питання ж про те, яка з конфесій після припинення договору оренди повинна проводити богослужіння в Почаївській Успенській лаврі, – Православна церква України та Українська Греко-католицька церква, можуть вирішити за взаємною згодою. Це можуть бути почергові богослужіння або ж передача одній і другій церкві певних частин споруд комплексу, зазначається в документі.

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!