У мережі згадали слова про еміграцію українського релігійного діяча, патріарха-предстоятеля Української Греко-Католицької Церкви (2001-2011) Любомира Гузара. Проживши більшу частину життя в еміграції, він говорив, що не на своїй землі почувався людиною другого класу і, зрештою, повернувся в Україну.
Слова Любомира Гузара про еміграцію, сказані ним на Біблійних читаннях у 2017 році, нагадала журналістка Данута Костура. Вона висловила сподівання, що його бачення допоможе зорієнтуватися також і нинішнім вимушеним переселенцям, – пише OBOZREVATEL.
“Я довгі роки був емігрантом і з мого досвіду бути емігрантом, то завжди бути людиною другого класу. Безумовно, маєте заробіток, маєте спокій, все дуже гарно, але ви є людиною другого класу. Ви не є на своїй рідній землі. Адже жити на рідній землі – це дуже цінна річ. Дуже важливо, щоб бути самим собою”, – цитує пані Костура Любомира Гузара
На думку Блаженнійшого Любомира, їхати можуть всі, хто хоче, але вони повинні повертаються, навчившись, як заповідав Кобзар: “І чужого научайтесь, і свого не цурайтесь”.
“Ми маємо прекрасний приклад – Японію. У 19 столітті Японія була дуже відсталою. Що японці зробили? У другій половині 19 століття і на початку 20-го дуже багато японців роз’їхались по цілому світу. Але вони повернулись і Японія у 20 столітті стала світовою потугою, завдячуючи мудрій політиці. Частина цієї політики була: виїхати і повернутися. Я не маю ні найменшого застереження до виїзду, але повернись”, – говорив Любомир Гузар.
При цьому він зауважував, що аби було до чого повертатись, потрібно щоб вдома був порядок – і це є відповідальність влади.
“Мусимо постаратися, щоби дати можливість молодим людям працювати, щоби сім’ї були забезпечені, мусимо подбати, щоби мати нормальну державу. Якщо цього не буде – надія на повернення є дуже мала”, – говорив Блаженнійший Любомир.
Як відомо, Любомир Гузар народився у 1933 році у Львові, який тоді входив до складу Польської Республіки. Він прожив 20 років в США і 24 роки в Італії, після чого у 1993 році, після 46 років еміграції, повернувся в Україну та оселився біля Львова. Утім, отримати українське громадянство йому вдалося вже на посаді глави УГКЦ у 2001 році. Помер Блаженнійший Любомир у 2017 році у Києві.
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!