У комунальному некомерційному підприємстві «5-а міська клінічна поліклініка м. Львова» за підтримки Швейцарії за ініціативою проєкту «Психічне здоров’я в Україні» у партнерстві з міською владою м. Львова офіційно відкрито Центр психічного здоров’я.
На урочистому відкритті був присутній представник посольства Швейцарії в Україні – Москаленко Петро Ільків, координатор проєкту «Психічне здоров’я для України» Орест Сувало. На відкриття також завітали представники МОЗ України, зокрема Ірина Хрущ та Яна Українська, а також Гайко Кьонінґштайн, лідер проєкту «Психічне здоров’я для України». Та почесні гості з мерії: Москаленко Андрій, перший заступник міського голови м. Львів.
Відтепер усі, хто потребує допомоги, зможуть отримати консультацію спеціаліста. Команда фахівців допомагатимуть людям з психологічними травмами, отриманими внаслідок пережитої трагедії, а також працюватимуть над збереженням та відновленням їхнього психічного здоров’я.
Відкриття Центру, де надаватимуть психологічну допомогу надзвичайно актуальне, адже з початком повномасштабної війни велика кількість українців отримали психологічні травми.
За даними опитування Gradus Research з 24 лютого 57% українців пережили травматичну подію, але лише 13% зверталися по допомогу до спеціаліста. 24% опитаних українців зазначили, що намагались впоратись з проблемою самостійно. І майже половина – 47% респондентів взагалі не шукали допомоги.
Наразі у Центрі при КНП «5 МКП м. Львова» працюватимуть 3 спеціалісти: психолог, лікар-психіатр та психотерапевт. Кожен з них має фахову освіту та солідний досвід роботи.
Усі фахівці активно працюють від початку повномасштабного вторгнення, надаючи допомогу постраждалим від війни, а відтепер будуть централізовано працювати у команді Центру психічного здоров’я.
Психолог Крусевич Наталія – спеціаліст першої кваліфікаційної категорії, за плечима якої 13 років роботи. Член Української спілки психотерапевтів. Також спеціалізується на когнітивно-поведінковій терапії, зокрема при розладах харчової поведінки.
![]() |
Наталя Крусевич стверджує: “Причина поганого самопочуття часто може ховатися не в тому, що ми щось не те з’їли, чи у нас проблеми зі здоров’ям. Корінь проблеми може бути захований набагато глибше, а ми навіть не здогадуватимемось чому ж нам погано».
|
Наймолодший спеціаліст команди лікар-психіатр Вислоцька Ольга, але це не заважає їй успішно допомагати своїм пацієнтам ось вже декілька років. З 2018 року вона бере участь у конкурсі «Трускавецька школа психотерапії» за напрямком гештальт-терапія.
«Війна, на жаль, не тільки загострює старі травми, але й формує нові» – зауважує Ольга Вислоцька.
|
![]() |
Островський Мирон – лікар-психотерапевт, член Української спілки психотерапевтів та Європейської асоціації психотерапії, найдосвідченіший у колективі, адже має стаж роботи 33 роки. Старший викладач кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи ЛНУ імені Івана Франка.
![]() |
«Навіть попри жахіття, які відбуваються навколо нас, не нехтуйте своїм психологічним та психічним здоров’ям. Часом наші травми дають про себе знати у зовсім неочікуваний спосіб, проте, якщо з ними системно працювати, можна знову повернутись до повноцінного, щасливого життя» – ділиться Мирон Островський.
|
Як зазначається в опитуванні Gradus Research переважна більшість респондентів, що пережили психологічну травму з 24 лютого – жінки, мешканці східної частини України та учасники бойових дій. Найбільш поширені симптоми: підвищений рівень тривожності, порушення сну та перепади настрою.

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!