Пост Яніни Соколової про осінь та русифіковані міста викликав дискусію в мережі

Українська телеведуча Яніна Соколова написала в соцмережах пост про те, що з настанням осені в Україні повністю зникнуть русифіковані міста. Така заява журналістки викликала дискусію серед коментаторів.

Зокрема, втрутився у розбіжності колишній народний депутат Андрій Шкіль, який зараз мешкає у Франції. Текст, який спровокував суперечки серед інтернет-користувачів, Соколова залишила на особистій сторінці у Facebook, – пише Оbozrevatel.

Менше ніж за добу з моменту публікації під постом зібралося більше 500 коментарів.

“А невдовзі прийде осінь, у якій більше не буде русифікованих міст”, – написала Яніна.
Пост Яніни Соколової про осінь та русифіковані міста викликав дискусію в мережі

“Будуть”, – лаконічно відповів ведучій у коментарях Шкіль. Соколова не стала ігнорувати повідомлення колишнього депутата і звернулася до нього: “Хіба що у Парижі, де Ви живете”.

На захист емігранта став оператор Богдан Кутєпов, який переконаний, що коментар Шкіля доволі доречний.

“Та що ви до Шкіля причепилися? Суть того, що він описав одним словом – істина! На жаль, така гірка реальність. Мені вона теж дико не подобається, що мій україномовний син у київській школі – у меншості. Що ж ви пи*дите на Шкіля, він тільки озвучив факт! Жахливо сумний, але факт: навіть попри війну, тьма русифікованих містян повернулася (якщо взагалі переходила) знов на російську. І вона повсюди”, – поділився спостереженнями Кутєпов.

Такої думки, до речі, дотримуються багато коментаторів. Покладаючись на власний досвід, люди пишуть про те, що позбавлення від русифікації – довгий і звивистий шлях, який, як виявилося, не став набагато коротшим в результаті повномасштабної війни. Українці переконані в тому, що досить велика частина співвітчизників так і не побачила необхідності переходити на рідну мову.

Переважно, коментатори зійшлися на тому, що російськомовні міста з України найближчим часом повністю нікуди не зникнуть.

“Зросійщені міста українізувались на 1-2%. За рахунок усвідомлення актуальності проблеми. Вистачило розуму і яєць. Але не більше ніж пару людей на сотню. І то, як на мене це дуже оптимістично. Бо кому доходила ця необхідність – вже зробили це раніше. Українські ж міста зросійщились відсотків на 10. А то й 20 подекуди. За рахунок переселенців”, “Для цього має бути чітка і безкомпромісна політика держави, строгі покарання і обмеження. Вистачить бавитися в добрих і толерантних! Добавилися!”, “Будуть, на жаль, я зараз в Ірландії, то за 4 місяці від українців чула українську 2 рази! А тут українців дуже багато. Усі говорять російською”, “Ой, ще не скоро, на жаль… Ходжу вуличками і парками Києва, бігають навколо дітлахи, щебечуть “мовою окупанта”, а з ними так само мамусі”, – залишають коментатори.

Проте знайшлися й ті, хто дивиться на ситуацію оптимістичніше і вірить, що свідомих українців буде з’являтися більше і більше.

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!