В Україні продовжує зростати захворюваність на коронавірус, і найбільше наразі постраждали західні області.
За минулу добу у Львівській, Чернівецькій та Тернопільскій областях виявили рекордну для цих регіонів кількість хворих на коронавірус, а на Прикарпатті напередодні – рекордну для України загалом, – пише Zaxid.net.
Так, на Львівщині виявили 1986 нових хворих на коронавірус, у тому числі майже 900 львів’ян. Це найвищий добовий показник з початку пандемії Covid-19 в області. У результаті Львівщина опинилася на другому місці в країні за кількістю нових випадків, поступившись лише сусідній Івано-Франківській області (2427 нових випадків), де ситуація взагалі критична. Рекордну кількість хворих на Прикарпатті виявили напередодні – 2777 людей, що є рекордним показником серед усіх областей від початку пандемії.
У Тернопільській області за попередню добу коронавірус діагностували 1053 хворим. Раніше добовий показник захворюваності в цьому регіоні не перевищував 800 людей: найбільше хворих було зафіксовано 7 квітня 2021 року – 796. У Чернівецькій області виявили ще 756 хворих на коронавірус. Досі рекордним показником для Буковини був 27 жовтня – 696 нових випадків.
Івано-Франківська та Львівська області також лідирують за загальною кількістю поточних хворих: на Прикарпатті зараз лікуються понад 15 тисяч людей, на Львівщині – більше 13,5 тисяч. Тернопільська область перебуває за цим показником на 9 місці (майже 6 тис. хворих), Чернівецька – на 10 (майже 5,5 тис. хворих). Загалом зараз в Україні на коронавірус хворіють понад 144 тис. людей.
Захворюваність на Covid-19 на Західній Україні різко зросла за останній тиждень і вже перевищила пікові показники весни та осені 2021 року. У цих регіонах, як і загалом по Україні, циркулюють два штами – «Дельта» і «Омікрон».
«Ми одержали результати секвенування, за результатами якого з 35 зразків РНК у 17-ти підтверджено “Омікрон”, у 18-ти випадках – це “Дельта”», – повідомила керівниця Львівського обласного центру контролю і профілактики хвороб МОЗ України Наталія Тімко-Іванченко.
Насправді, за її словами, випадків захворювання, які спричив штам «Омікрон», значно більше. У лабораторію відправляють аналізи вибірково, щоб знати, які штами циркулюють на території області, а на лікування хворих це не впливає.
Штам «Омікрон» є менш агресивним у порівнянні з «Дельтою», проте через велику кількість мутацій поширюється швидше. Через це від кінця минулого року у світі загалом фіксують значний стрибок захворюваності на коронавірус: так, лише за попередню добу його діагностували понад 3,6 млн людей. Водночас кількість смертей від коронавірусу пропорційно не зросла.
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!