Львівська міська рада встановила нові тарифи на проїзд у громадському транспорті всієї Львівської громади, які почнуть діяти із введенням електронного квитка у 2022 році.
Відповідне рішення у п’ятницю, 31 грудня, прийняв виконавчий комітет, передає кореспондент Львівського порталу.
Так, разовий е-квиток на одну поїздку з можливістю пересадки впродовж 40 хвилин коштуватиме 10 грн.
Натомість разовий паперовий квиток, який можна придбати у водія, обійдеться дорожче – у 15 грн. Проте такий квиток уже не передбачає можливість пересадки. У кожного водія буде власний пристрій, який роздруковуватиме талон. При цьому з ним більше нічого не доведеться робити, такий квиток буде автоматично завалідованим для поточної поїздки.
Вартість абонементів:
- на 30 днів – 420 грн
- на 90 днів – 1200 грн
- на пів року – 2200 грн
- на рік – 3650 грн
Студентський персоналізований абонемент на місяць коштуватиме 210 грн, на пів року – 1100 грн.
Для пільговиків, які теж мають отримати персоналізований «ЛеоКарт», проїзд залишається безкоштовним, проте на місяць вони мають 60 безоплатних поїздок. В подальшому у мерії проаналізують встановлене обмеження, тож не виключено, що кількість поїздок збільшать.
Учні протягом навчального року також будуть безкоштовно їздити у громадському транспорті із персоналізованими «ЛеоКартами». Ліміт поїздок для дітей протягом місяця забрали. Водночас під час літніх канікул проїзд школярів у громадському транспорті традиційно буде платним.
Туристичні абонементи призначена для короткострокових поїздок туристів у необмеженій кількості. Проте такі картки матимуть різний термін дії: на один день – 35 грн; на два дні – 60 грн; на три дні – 80 грн і на тиждень – 200 грн.
Вартість перевезення одного місця багажу встановили на рівні 10 грн. Штраф за проїзд без квитка чи з незавалідованим білетом збільшили до 200 грн. При цьому із введенням е-квитка контролери зможуть блокувати всі валідатори у салоні, а зайцям відразу на місці видруковувати штрафний квиток. Його слід оплатити на місці, для цього не потрібно буде мати документи, що підтверджують особу.
Як вказано у документі, нові тарифи на проїзд у громадському транспорті набувають чинності із 13 січня 2022 року, коли мали б ввести електронний квиток. Проте нещодавно стало відомо, що з цієї дати повноцінно він не запрацює. Зі середини січня їхати з е-квитком зможуть лише пільговики, всі інші пасажири – не раніше весни.
Водночас із запровадженням електронного квитка у Ратуші врешті змінять підхід до фінансування усього громадського транспорту із міського бюджету. Дотепер роботу комунального «Львівелектротрансу» і АТП-1 дотували, а компенсації за проїзд пільговиків приватним фірмам виплачують на основі поданих ними ж підрахунків, які часто є сумнівними. Щороку на комунальний громадський транспорт за різними видатками Львів витрачає від 500 до 800 млн грн.
Тепер витрати на роботу усього громадського транспорту у Львівській громаді будуть розраховувати від вартості кілометра роботи автобуса (велика місткість – 48 грн/км; середня місткість – 29 грн/км), трамвая (82 грн/км) і тролейбуса (72 грн/км). У цей показник зазвичай включають зарплату, пальне й електроенергію, запчастини та інші видатки. Відтак оплата йтиме на за кількість перевезених пасажирів, які досі ніхто не міг чітко порахувати, а за кілометр роботи транспорту.
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!